Surgitech

toode(t) - 0,00

Blogi

 

Talvise terve naha meelespea

21.01.2019
Talvise terve naha meelespea

Lumised talveilmad on ilusad vaadata, kuid meie naha jaoks võivad need mõjuda rängalt. Nahk muutub kuivemaks, ärritunuks, sügelevaks, sest suured temperatuurikõikumised sise- ja välisruumide vahel on paratamatud. Õhk on palju kuivem ning seetõttu kuivab ka nahk kiiresti, olukorda ei leevenda ka külmad talvetuuled. Võib tunduda, et see kõik on paratamatu, kuid tegelikult on mõned soovitused, mis aitavad nahal selle perioodi valutumalt üle elada. 

 

Investeeri niisutisse

Talveperioodil langeb siseruumide õhuniiskus märgatavalt. Soovitatav on niisutada lisaks magamistoale neid ruume, kus viibid suurema osa päevast. Hea oleks, kui õhuniiskus oleks talveperioodil siseruumides üle 35%.

 

Langeta temperatuuri

Kuigi jahedamate ilmade korral tahaks kohe siseruumide temperatuuri kõrgeks keerata, tasub seda tehes siiski piiri pidada. Terve naha säilitamiseks oleks hea, kui siseruumi temperatuur jääks 20-22 kraadi vahele.

 

Piira veeprotseduuride aega

Pikk soe dušš jaheda ilmaga on tõeliselt mõnus, kuid naha jaoks on see järjekordne raskus, mida ületada. Naha seisukohalt oleks ideaalne 5-10-minutiline jahedam dušš. Ka käsi pestes tuleks liiga soojast veest loobuda.

 

Vali hooajale sobivad tooted

Talvekuudel sobivad naha puhastamiseks kreemipõhised tooted. Hea oleks vältida kõiki toonikuid ja puhastusvedelikke, mis sisaldavad alkoholi. Paljud näoveed kuivatavad nahka veelgi ning võtavad muuhulgas maha ka naha loomuliku hea õlisuse. Sobiliku puhastustoote leiad siit!

 

Kaitse nahka päikese eest

Talvisel ajal vajab nahk samuti UV kiirguse kaitset, sest lumi peegeldab päiksekiiri kuni 80% ulatuses omakorda tagasi. Eriti oluline on see talispordialadega tegeledes või kauem õues viibides. Seega on hallil, külmal ja lumisel talvepäeval päiksekaitse kasutamine sama oluline kui kuumal suvel. Talvel ei tohi kindlasti unustada oma huuli niisutada ning huulepalsam peaks samuti olema kaitsefaktoriga.

 

Koori ka talvel

Tihti unustatakse talvel nahakoorimine ära. Ka sel perioodil tuleks aidata nahal surnud rakkudest vabaneda, eriti kätelt. Leia omale sobiv koorija ning koori kord nädalas käsi ja nägu ning niisuta kooritud piirkondi rikkalikult. Keha võiks pesta koorivate dušsigeelidega.

 

Kreemita tihti

Kui varem sai mainitud, et käsi tuleks pesta pigem leige veega ja kiiresti, siis peale igat pesu tuleks neid kreemitada. Kasulik nipp on nõudepesu ja majapidamistööde ajal kanda kummikindaid (tellida saab siit). Talvisel ajal sobivad õlisemad kreemid ja salvid, vedelamad tooted võib jätta soojemate ja niiskemate ilmade jaoks. Kätele sobiliku valiku kreeme leiab siit

 

Vali õige toit ja piisav kogus vett

Talvel on küll mõnus juua sooja kakaod või latte’t, kuid unustada ei tohi kindlasti puhast vett. Vesi võiks olla veidi soojem ning sellesse võiks lisada ka sidrunit. Piisav kogus vett päevas aitab samuti naha loomulikku niiskustasakaalu hoida. Lisaks võib olla nahale kasu toiduainetest, mis sisaldavad rohkem omega-3 ja omega-6 rasvhappeid. Talvel tuleks lisaks jälgida tsingi ja C-vitamiini osakaalu toidulaual. Häid ja toetavaid toidulisandeid leiad siit!

 

Iga inimese nahk on erinev ja unikaalne, seega katseta ja leia endale parimad ja sobilikumad tooted. Kui sul tekkis küsimusi või vajad nõu tootevalikul, võta meiega julgelt ühendust.


Kõik küsimused on oodatud – krista@surgitech.ee

 

 

Kõike kaunist soovides,

 AS Surgitechi meeskond

 

 

Mida peaks teadma toidulisandite kohta

14.01.2019
Mida peaks teadma toidulisandite kohta

Toidulisandid on loodud selleks, et oleks võimalik tagada piisav vajalike toitainete kogus, mida  ei pruugi toiduga kätte saada. Tänapäeval on inimeste toitumisharjumused väga palju muutunud. Rohkem süüakse kiir- ja valmistoitu ning kaupluses müüdav kaup säilib aina kauem, mistõttu on seal sees tihti vähem vitamiine ja mineraalaineid. Toidulisandid võivad olla nii tablettide, kapslite, vedelike kui muul kujul ning sisaldada vitamiine, mineraalaineid, aminohappeid, rasvhappeid jne. Äärmiselt oluline on alati meeles pidada, et rohkem ei ole tihti parem. Kindlasti tuleb endal selgeks teha, kas ning milliseid vitamiine, mineraale jm võib toidust väheks jääda. Lisandeid tarbides tasub kindlasti uurida pakendiinfot, kus peavad päevased soovituslikud annused kirjas olema.

 

Kes vajavad lisandeid?
Toidulisandid ei ole kindlasti mõeldud mitmekesise ja tasakaalustatud toitumise asendamiseks. Igapäevane toidulaud peaks kindlasti sisaldama piisavalt puu- ja köögivilju, täisteratooteid, häid rasvu ning valku. Teadlikult toitudes ei ole kindlasti tarvis aasta läbi kõigil erinevaid lisandeid süüa, kuid periooditi võib neid siiski kõigil tarvis olla. Paraku on näidanud ka paljud uuringud, et tänapäeva kiire elutempo juures on aina rohkem inimesi, kes ei saa tegelikult toidust piisavalt vajalikke aineid kätte. Euroopa Liidus läbiviidud EURRECA projekt näitas, et enim on inimestel puudus C- ja D-vitamiinist, foolhappest, kaltsiumist ja joodist. Ning noortel naistel on puudu rauda. Sellele lisaks on veel teatud inimrühmad, kes vajavad lisatuge – teatud eas naisterahvad, rasedad, muid ravimeid tarvitavad inimesed jne.

 

Soovitused, milliseid vitamiine ja mineraale jälgida:
Üle 50 aastased – D- ja B12-vitamiin, foolhape

Viljakas eas naisterahvad – foolhape, raud, D-vitamiin

Imetavad emad – D-vitamiin

Alla 5 aastased lapsed – A-, C-, D-vitamiin

Veganid – D- ja B12-vitamiin

 

Turvalisus
Nagu varem mainitud, kindlasti ei tohiks toidulisanditega liialdada. Alati tasub uurida etikette ning soovituslikke päevaseid koguseid. Toidulisandeid valides tuleks uurida ka seda pakkuva ettevõtte tausta, kas neil on üldtunnustatud sertifikaadid, mida täpsemalt nende lisandid sisaldavad, millises koguses jne. Kõigi küsimuste korral tuleb nõu pidada erialaspetsialistidega ning alati võib täpsustavaid küsimusi küsida ka tootjalt. Kui te soovite kontrollitud, kvaliteetseid ja turvalisi toidulisandeid, siis meie valikuga saate tutvuda siin! Oleme alati nõus ka kõigile teiepoolsetele küsimustele vastama.

 

 

8 põhjust, miks kasutada toidulisandeid:

 

 • Igapäevane toit ei pruugi tänapäeval enam piisavalt tervislik olla;
 • Toidulisandid on lihtsaim ja samas loomulik viis oma immuunsüsteemi tugevdamiseks;
 • Meie laiuskraadil ja teatud aastaaegadel ei ole võimalik kõiki vitamiine ja mineraale saada;
 • Ravimeid tarvitades kaotab keha normaalse tasakaalu ja vajab lisatuge;
 • Toidulisandid on enamasti meie kehale kergesti omastataval kujul;
 • Toidulisandid aitavad keha ja hormoone tasakaalus hoida;
 • Teatud toidulisandid sisaldavad mineraale ja vitamiine, mida mõnel perioodil elust 100% toidust ei saa;
 • Õigete toidulisandite kasutamine õigel ajal ja koguses võib aidata vältida mitmeid terviseprobleeme.

 

Kõik küsimused on oodatud – krista@surgitech.ee

 

Kõike kaunist soovides,

AS Surgitechi meeskond

 

Mis see diabeet täpsemalt on?

02.12.2018
                              Mis see diabeet täpsemalt on?

Viimasel ajal räägitakse üha rohkem diabeedist ehk rahvakeeli suhkruhaigusest. Selleks on ka selge põhjus, sest Eestis põevad erinevat tüüpi diabeeti kokku 70000 inimest ning maailmas on see arv rohkem kui 400 miljonit. Selle haiguse kohta liigub palju valearusaamu ning müüte. Teeme siinkohal kokkuvõtliku ülevaate sellest, mis see diabeet siis täpsemalt on.  

 

Diabeet on krooniline ainevahetushaigus, mis vajab pidevat ja igapäevast ravi. Diabeeti põdeval inimesel ei tooda kõhunääre piisavalt või üldse mitte insuliini. Insuliini on vaja, et rakud saaksid elada. Insuliin on kõhunäärme hormoon, mis võimaldab glükoosil imenduda verest läbi rakukesta rakku, eeskätt rasva- ja lihasrakkudesse. Insuliini ei saa asendada ükski teine hormoon.

 

Diabeedivormid

 

Oluline on teada, et diabeedil on väga mitmeid erinevaid vorme. Diabeedi all mõeldakse erinevate haiguset kogumit. Levinumad ja rohkem teada on I ja II tüübi ning rasedusaegne diabeet. Sellele lisaks on muudest põhjustest tulenev diabeet nagu kõhunäärme operatsiooni või põletiku tõttu jm. Lisaks on veel mitmeid alavorme. Kõikide diabeeditüüpide siseselt võib esineda erinevaid avaldumisvorme ja ravi võib ulatuda eridieedist insuliinini.

I tüüp lööb tihti välja juba noores eas ning selle puhul ennetavat ravi või soovitusi ei ole. Siiani ei ole veel täpselt selge, miks ja kellel see tekib. I tüübi diabeedi puhul on kõhunäärme insuliini tootvad beetarakud hävinud või ei suuda enam insuliini toota. Seetõttu vajab see alati insuliinravi.

II tüüp tekib reeglina juba täiskasvanu eas ning teatud juhtudel saab palju ka ise ennetamiseks teha. Riski tõstavad ülekaal, kõrgem vererõhk ja rasvanäitajad veres, samuti ka pärilikkus, vanus, vähene aktiivsus, mõnede haiguste puhul kasutatavad ravimid jm. II tüübi puhul on insuliini tootmine ja/või ka kudede reaktsioon insuliinile häiritud. Tihti aitab ja piisab elustiilimuutusest, kuid sageli määratakse ka eraldi ravi.

Raseduseaegne diabeet tekib esmakordselt raseduse ajal ning vajab pidevat jälgimist. Olenevalt juhtumist, võib see vajada ka ravi. Reeglina peale sünnitust see kaob, kuid edasine veresuhkru jälgimine on vajalik, kuna II tüübi diabeeti haigestumise risk on neil naistel tulevikus suurem.

 

Tunnused ja avastamine

 

Kahtlusi võiksid tekitada järgmised tunnused: pidev janu, sage urineerimine, väsimus, ootamatu kaalumuutus, halvenenud nägemine, söögiisu muutused, haavade aeglane paranemine. Tänapäeval on õnneks mitmeid lihtsaid viise veresuhkru määramiseks. Üheks võimaluseks on ise enda suhkrutaseme kontrollimine glükomeetriga. Oluline on teha kindlaks, kas glükomeeter vastab kõigile EU nõuetele ning on usaldusväärne. Ühtesid maailmas kõrgemalt hinnatud ja turvalisemaid glükomeetreid Accu-Chek toodab Roche. Eestis on müügil Accu-Chek Performa, Active ning Instant glükomeetrid. Nende kohta saab täpsemalt uurida siit. Kui kuulud riskirühma, tasub isiklik glükomeeter ning pidev kontrollimise võimalus end kuhjaga ära. Varakult avastatud diabeedi puhul on tüsistuste oht märksa väiksem. Tühja kõhu (vähemalt 8 tundi) veresuhkrunäit peab tervel inimesel olema väiksem kui 6,0 mmol/l.

 

Müüdid

 

Usutakse, et suhkru ja maiustuste söömine põhjustab diabeeti, kuid tegelikult pole selle tekke vahel  seost leitud. Ainuke osa on sest tõde selle nurga pealt, kui maiustades tekib ülekaalulisus. Sellest järgmine uskumus on, et kõik ülekaalulised haigestuvad diabeeti. Ka see ei vasta tõele, mõni ülekaaluline ei haigestu kunagi diabeeti, kuid samas mõni teine normaalkaalus inimene haigestub. Veel usutakse, et diabeetik ei tohi süüa magusat. Tegelikult tohib ikka, lihtsalt peab hoolega suhkrutaset veres jälgima ning magusa kogus ei tohi olla suur.

 

Püsige terved,

AS Surgitechi pere

Viirushaigused ründavad iga nurga pealt

28.11.2018
Viirushaigused ründavad iga nurga pealt

Üks peamine arsti poole pöördumise põhjus on ülemiste hingamisteede viirusnakkus, mida rahvapäraselt kutsutakse külmetushaiguseks. Tihti kulgevad need väga ägedalt ja saadavad põdeja haiguslehele. Hilissügiste sombuste ja jahedate ilmade saabudes sagenevad ka haigestumised ning talv on selliste viirusnakkuste tipphooaeg. 

Haigust võivad tekitada mitmed erinevad viirused nagu rino-, ehho-, gripi jm viirused. Olenevalt haigusest on ka selle tunnused erinevad, võib esineda köha, nohu, kurguvalu. Tihti kaasneb haigusega väsimus ja palavik, mõnikord ka valud liigestes ja luudes. Haigestuda võib kergesti, kui puutuda kokku haige inimesega. Nakkus levib köhides ja aevastades piisknakkusena. Hea uudis on see, et mitte kõik inimesed ei haigestu ning õnneks annab ise ka nii mõndagi ära teha, et haigestumise riski vähendada. 

 

Ideaalne toidulisand Sinus Forte

 

Immuunsuse tugevdamisest rääkisime pikemalt juba siin. Praegune aeg aastas on ideaalne kasutamaks Sinus Forte 12+ toidulisandit. Lisandis olev tsink ja vitamiin D toetavad nõrgenenud immuunsussüsteemi. Tugeva immuunsussüsteemiga on märksa suurem tõenäosus viirustega kokku puutudes siiski terveks jääda. Lisaks toetavad nurmenuku ja pelargooniumi juure ekstraktid veel eraldi ülemiste hingamisteede tervist. Ingverjuure ekstrakt aitab säilitada lima sekretsiooni hingamisteedes ning toetab samuti immuunsüsteemi. Sinus Fortes olev raudürt mõjub rahustavalt kurgule ja häälepaeltele ning ka musta leedri õite ekstrakt toetab immuunsüsteemi.

Sinus Forte 12+ saab tellida siit! 

 

Veel nippe tervise tugevdamiseks

 

Toidulisandid toetavad tervist, kuid vundamendi sellele loome ka kõige muuga. Siinkohal toome välja mõned nipid, mis aitavad selle sügis-talve tervemalt üle eldada.

-          Söö tervislikult ja kasuta palju kohalikku toorainet – kohaliku hooajalise toidu söömine tagab selle, et keha saab kõike, mida ta vajab. Jahedas kliimavöötmes elades vajab keha rohkem sooja sööki nagu näiteks köögiviljadega supid ja pajaroad. Sedasi süües soojendate keha ka seestpoolt ning tugevdate immuunsussüsteemi. Head vitamiiniallikad meie jaoks on küüslauk, sibul, erinevad köögiviljad nagu porgand, kartul, kõrvits, peet jm.

-          Joo piisavas koguses vedelikke – sügis-talv on ideaalne aeg erinevate teede joomiseks. Valik on äärmiselt lai. Eelistada tasub taas meie loodusest leiduvate marjade ja taimede naturaalseid teesid. Ära ei tasu unustada ka lihtsalt puhta vee joomist. 

-          Liigu ka jahedama ilmaga – liikumise tähtsust ei tohiks samuti unustada. Jaheda, vihmase ja tuulise ilmaga jalutama minemine ei tundu võib-olla esmalt kuigi ahvatlev, kuid õige riietusega on see tegelikult siiski mõnus. Ning jahedas jalutamine aitab ka kehal paremini karastuda. Kui aga välja ei soovi minna, on mitmeid muid treenimise võimalusi nagu spordisaalid, ujulad ning ka koduste vahenditega saab tagada piisava füüsilise koormuse. Leia endale sobivaim viis.

-          Toeta oma immuunsust – nagu eelpool mainitud, on praegune aastaaeg selline, mis vajab tihti siiki toidulisanditega turgutamist. Selleks sobib ideaalselt Sinus Forte. 

Küsimusi ootame jätkuvalt – krista@surgitech.ee 

 

Kõike kaunist soovides,

AS Surgitechi meeskond

Mida vajavad liigesed?

05.11.2018
Mida vajavad liigesed?

Liigestele on kui vesi veskile glükoosamiin. Glükoosamiin aitab taastada liigese kõhre ja kahjustatud liigeseid ning seejuures see mitte üksnes ei leevenda vaevuseid vaid ka parandab. Glükoosamiini roll meie organismis on tagada kõhre paindlikkus ja vastupidavus, samuti lagunenud kõhrekoe asendamiseks vajalike ainete tootmise stimuleerimine. Kuuludes kõhre, liigesepindade, selgroo lülivaheketaste ja liigesevedeliku koostisesse ning kõikidesse sidekudedesse. Ehk lihtsamalt öeldes - ilma glükoosamiinita ei saa keha toimida. Meie keha on võimeline seda ise tootma, kuid eaga see võime väheneb. Samuti on teatud juhtudel keha nõudlus glükoosamiini järele suurem. 

Teiseks tähtsaks koostisosaks on kondroitiin, mille ülesandeks on siduda sidekoes vett ja moodustada geel, milles asuvad kondrotsüüdid. Seda on vaja liigesekõhre elastsuse tagamiseks. Kui kehas aeglustub ja väheneb glükoosamiini ja kondroitiini tootmine, hakkavad liigesed liigestevahelist vedelikku kaotama ning hävima. Seega tasub sellele juba aegsasti tähelepanu pöörata. 

Liigeste laitmatuks tööks on tarvis veel kindlasti hüaluroonhapet ning kollageeni. Hüaluroonhapet leidub samuti organismi mitmetes kudedes, muuhulgas kõhretes, luudes, liigesevedelikus jm. Sarnaselt kondroitiinile seob ka hüaluroonhape vett, aidates rakkudevahelisel ainel omandada geelitaolised omadused. Selle vedelikuta liigesed tööd teha ei saaks. Ka hüaluroonhapet suudab organism ise toota, kuid 40-aastasel on tootmine vähenenud tavaliselt 50% ning peale 60. eluaastat väheneb see kuni 90%.

Kollageeni kutsutakse keha liimiks või ehituskiviks, hoides meie organismis organeid koos ning seda kasutatakse luude, lihaste, kõõluste, naha jm moodustamiseks. Huvitav on ka fakt, et kehas on üle 15 erineva liigi kollageeni. Kollageen aitab katta ja liita meie luid, aidates liikuda ilma valuta. Taas on tegemist ainega, mille tootmine organismis väheneb vanusega tunduvalt. Kollageeni nagu ka kõigi eelpool nimetatud ainete tarbimine toidulisandina aitab vähendada vanusega seotud liigesvaeguseid. 

 

Kes peaksid toidulisandile mõtlema?

 

 • Füüsiliselt aktiivsed inimesed (tehes sporti)
 • Ülekaalulised
 • Vanemaealised
 • Postmenopausis naised
 • Inimesed, kellel esineb liigeseprobleem
 • Kõik, kes soovivad põhjalikult hoolitseda oma liigeste eest

Milline toidulisand valida?

 

Liigeste toetamiseks toidulisandit valides tuleks jälgida, mis koguses aineid lisand sisaldab, kas tagatud on päeva vajadus. Kas tegemist on puhaste ja looduslike koostisosadega, sisaldamata ebavajalikke lisaaineid. Ning kas lisandis on esindatud enamus liigestele vajalikke koostisosi.

Üks kindel valik, mis vastab reaalsetele liigese vajadustele on ORTON FLEX.

Orton Flex sisaldab kuut aktiivset koostisosa: glükoosamiin, hüdrolüüsitud kollageen, hüaluroonhape, kondroitiin, ingverijuure ekstrakt, vitamiin C. Täpsema info toote kohta ning tellimisvõimaluse leiab siit.

Kuuri antud toidulisandiga tasub teha juba enne murede tekkimist. Kindlasti tuleks sellele mõelda lisaks vanuse tõusule ka siis kui koormus liigestele on tavapärasest suurem, näiteks sportides või tekkinud ülekaalu korral.

Kõigi küsimuste korral aitame meeleldi – krista@surgitech.ee

 

Tugevat tervist,

AS Surgitech pere

Magneesium – väärtuslik ja vajalik mineraal

12.10.2018
Magneesium – väärtuslik ja vajalik mineraal

Magneesiumi headest, vajalikest ning kasulikest omadustest saab väga pikalt rääkida, püüame teha kompaktse ülevaate. 

 

Miks on magneesiumi vaja?

 

Magneesiumi peamisteks ülesanneteks on aidata kaasa lihaste normaalsele tööle ning närvisüsteemi korraliku töö tagamine. Sügisel, mil õhtud on pimedamad ja väsimus ründab, võib just magneesiumist, koos B6 vitamiiniga, väga palju abi olla. Magneesium koos vitamiin B6 vähendavad väsimust ja kurnatust ning aitavad kaasa normaalsetele psühholoogilistele funktsioonidele. Sellele lisaks täidab magneesium inimese organismis veel mitmeid ülesandeid, tagades näiteks süsivesikute, rasvade ja aminohapete normaalse ainevahetuse, reguleerides südamelihaste tööd ja vereringet. Seda mineraalainet vajavad oma tegevuseks üle 300 ensüümi. Lisaks on osad uuringud näidanud, et piisav kogus magneesiumi aitab hoida vererõhku normaalsena. Selle mineraalaine tähtsust treeningperioodi järgse taastumise juures ei ole samuti võimalik alahinnata.

 

Kokkuvõtlikult on magneesiumi vaja:

 

 • rohkem kui 300 ensüümi tööks;
 • mitmete biokeemiliste ja füsioloogilisite protsesside töös;
 • glükogeenist glükoosi tootmisel energia saamiseks;
 • valkude ja nukleiinhapete sünteesiks;
 • normaalseks närvitalitluseks;
 • lihaskoe (sh südamelihase) lõõgastuseks;
 • luukoele;
 • süsivesikute, rasvade ja aminohapete normaalseks ainevahetuseks;
 • südamelihaste tööks ja vereringe reguleerimiseks;
 • normaalseks närvitalitluseks jpm.

Magneesiumipuudus

 

Magneesiumi leidub nii loomsetes kui taimsetes toiduainetes, kuid magneesiumipuudus on mitmel põhjusel siiski väga laialt levinud. Organism on võimeline iga päev osa vajalikust magneesiumikogusest talletama. Puuduses kannatavad tihti inimesed, kes söövad rafineeritud toiduaineid, sealhulgas nisu ja valge suhkru rikkaid toite. Tänapäeval on suur osa toidulauast aga just selline. Ka alkoholi ning magusate karastusjookide joojad kuuluvad riskigruppi. Rohkem magneesiumi vajavad tippsportlased, lapseootel ja imetavad emad ning kasvueas lapsed ja teismelised.

Magneesiumipuuduse tunnusteks võivad olla isutus, iiveldus, rahutus, väsimus, nõrkus, närvilisus. Selge märk on ka lihaskrambid. Juba tõsises puuduses olevatel inimestel võib esineda depressioon, südamerütmi häirumine jne.

 

Kus leidub magneesiumi?

 

Nagu varem mainitud on magneesiumi võimalik leida nii loomsetest kui taimsetest allikatest. Magneesiumirikkad toiduained on näiteks pruunvetikas, tofu, pähklid ja seemned, roheliste lehtedega aed- ja köögiviljad, tuunikala, lõhe ja paljud piimatooted.

Samas, kuna magneesiumi puhul on ületarbimise oht peaaegu olematu (üleliigne magneesium väljub kehast kiiresti), tasub piisava koguse tagamiseks kaaluda korraliku toidulisandi kasutamist. Üheks selliseks tooteks, mida võib muretult kasutada, on Magleq B6 MAX. See toidulisand sisaldab piisava koguse vajalikku magneesiumi (magneesiumtsitraati 944mg, milles 102mg magneesiumit) ning B6 (2,5mg) vitamiini. Täpsemalt saab selle kohta uurida ja tellida siit

 

Kui sul tekkis küsimusi või on mõni tähelepanek, võta meiega julgelt ühendust – krista@surgitech.ee

 

 

 

 

Saabub külmetushaiguste hooaeg

27.09.2018
Saabub külmetushaiguste hooaeg

Külmetushaigused kimbutavad aasta jooksul meist paljusid ning kahjuks ei ole olemas veel ühte ja tõhusat ravimit, mis selle vastu aitaks. Lähenev periood on selliste haiguste osas vägagi aktiivne ning kui sa ei soovi sel aastal nohu, köha ja valusa kurgu lõksu langeda, siis loe kindlasti edasi. 

Omalt poolt annab palju ära teha ning parim kaitse külmetushaiguste vastu on tugev immuunsüsteem. Mida varem oma immuunsuse tõstmisega alustada, seda parem. Toome siinkohal välja teada ja tuntud tõed, mis aitavad immuunsust tõsta ja hoida:

-          sea oma tervis esikohale;

-          hoia stress eemal ja ole positiivne;

-          puhka ja maga piisavalt;

-          joo palju puhast vett;

-          liigu iga päev vähemalt pool tundi värskes õhus;

-          ära liialda alkoholiga ning ära suitseta;

-          söö mitmekülgselt ning tervislikult;

-          hoia oma kaal normis;

-          pese tihedalt käsi ja väldi haigete inimeste lähedust.

 

Tihtipeale sellest aga ei piisa või pole võimalik kõiki punkte teatud perioodil jälgida. Sellisel juhul tasub appi võtta toidulisandid, mis tagavad piisava vitamiinide ja mineraalide olemasolu organismis. Heaks abimeheks on meil pakkuda Oprin Forte ning Sinos Forte 12+ toidulisandid. 

 

Oprin Forte on toidulisand ternespiima ja lüsiiniga, mis sobib ideaalselt kasutamiseks nõrgenenud immuunsüsteemi toetamiseks. Oprin Forte sisaldab muuhulgas veel sidrunmelissi lehtede ekstrakti, greibiseemnete ekstrakti, C-vitamiini, tsinki, B2, B6, B1 ja B12 vitamiini.

 

Ternespiim on piim, mida saab lühikesel perioodil peale lehma poegimist ning see sisaldab antikehi, mis toimivad tõvestavate mikroobide vastu ning rohkelt toitaineid, mis aitavad kaasa immuunsüsteemi tugevdamisele. Veel enne antibiootikumide avastamist kasutati ternespiima mitmesuguste haiguste raviks ja ennetamiseks. Nakkusperioodil annab see organismile olulise ning vajaliku toe.

 

Lüsiin on asendamatu aminohape, mida keha ise toota ei suuda. See kontrollib veres rasvasisaldust, on oluline karnitiini, kollageeni, antikehade, hormoonide ja ensüümide tootmises ning tagab kaltsiumi imendumise. Uuringud näitavad, et lüsiin aitab piirata viiruslikku replikatsiooni, mistõttu võib see olla abiks ka herpese ravis.

 

Sidrunmeliss toimib antioksüdandina, olles ka ideaalne tüütute külmavillide ennetamiseks. Sel on viirusevastased omadused. Ajaloos on sidrunmelissi peetud ka looduslikuks antidepressandiks.

 

Greibiseemnete ekstrakt parandab mikrotsirkulatsiooni ja kaitseb keha oksüdatiivse stressi eest. Greibi seemnetes leidub tugevatoimelisi antimikroobseid aineid, mis oma efektiivsuselt on võrreldavad isegi antibiootikumidega. Lisaks soodustab see C-vitamiini omandamist ning tugevdab veresoonkonda.

 

C-vitamiin on võimas vitamiin, mis aitab muuhulgas ära hoida viirushaiguseid ja külmetust. Seda on vaja ka sidekoe arenguks ja haavade paranemiseks. Viiruste perioodil ning haigena suureneb C- vitamiini vajadus organismis.

 

Tsingi imepärastest omadustest rääkisime täpsemalt siin.

 

B-vitamiinid mängivad äärmiselt olulist rolli inimese närvisüsteemis, ainevahetuses ja immuunsüsteemis. Igal B-vitamiinil on täita oma oluline roll. Kuna inimkeha ei talleta neid vitamiine, vajab ta neid igapäevaselt.

 

Oprin Forte kohta saab täpsemalt uurida ja tellida siit! 

 

Sinos Forte 12+ on tsinki ja D-vitamiini sisaldav toidulisand, mis on mõeldud just nõrgenenud immuunsüsteemi toetama. Lisaks eelpool mainitule sisaldab see veel ingverijuure, raudürdi, üheksavägise õie, nurmenukujuure ja musta leedri õite ekstrakte.

 

D-vitamiin on meie kliimas hädavajalik ning sel on äärmiselt oluline roll viirushaigustest hoidumisel ning on vajalik immuunsüsteemi toimimiseks. Tasub veel lisaks teada, et vanusega väheneb naha võime toota D-vitamiini ning tumedama nahaga inimestel on väiksem võime seda sünteesida.

 

Ingver on taas üks looduslik antibiootikum, mis soojendab keha, võtab ära valu ning tugevdab ja tervendab hingamiselundeid. Ingver aitab tugevdada immuunsüsteemi ja vereringet ning seda kasutatakse juba ammustest aegadest külmetushaiguste ja gripi ennetamiseks.

 

Raudürt mõjub rahustavalt kurgule ja häältepaeltele. Lisaks usutakse, et see aitab leevendada depressiooni ja kurnatust ning ülepinget. Raudürdil on ka palavikku alandav toime.

 

Üheksavägine on üheksa väega taim. Aidates turgutada immuunsüsteemi, on tugeva põletikuvastase ja valuvaigistava toimega, lisaks hea köhaleevendaja ja rögalahtistaja. Üheksavägisel on ka rahustav ja masendust leevendav toime.
Nurmenukk on verdpuhastava toimega taim, mis eemaldab organimist mürk- ja jääkaineid. Nurmenukk aitab puhastada hingamisteid, tugevdada immuunussüsteemi ning on lisaks rahustava toimega ja tagab hea une.

 

Musta leedri õied on heaks toeks immuunsüsteemi normaalseks talitluseks ning hingamisteede tervise tagamiseks, toimides ka suurepäraselt külmetusvastases ravis. Peale selle on õietel põletikuvastane toime. Mustas leedris on palju C-vitamiini ja antioksüdante.

 

Sinos Forte 12+ kohta saab täpsemalt uurida ja tellida siit! 

Uuri ka meie teiste toodete kohta e-poest

 

Kõik küsimused on ikka oodatud – krista@surgitech.ee

Sügisese nahahoolduse meelespea

07.09.2018
Sügisese nahahoolduse meelespea

Sügis on parim aeg naha eest hoolitsemiseks. Naha eest tuleb hoolitseda muidugi aasta läbi, kuid erinevatel aastaaegadel on erinevad punktid ja nipid, mida jälgida. Kui päevad lühenevad, temperatuur langeb, päikest on vähem ning õhk muutub siseruumides kuivemaks, on aeg pöörata erilist tähelepanu naha niisutamisele. Sügis on ka hea aeg võimalike suviste nahakahjustuste likvideerimiseks ning naha ettevalmistamiseks talviseks perioodiks.

Suvel ei olegi tihti palju kreeme vaja, kuna nahk armastab normaalses koguses päikest, õhku ning niiskust on ruumides ja väljas piisavalt, liigutakse rohkem ja nahale tekib tihti loomulik hea kaitsekiht. Sügise saabudes olukord muutub ning nahk peab uute tingimustega harjuma, mis võtab omajagu aega, kuid seda saab kergesti omalt poolt toetada. Nahka tuleb hakata poputama.

 

Analüüsi naha seisundit

 

Aastaaja muutudes võib muutuda ka naha tüüp, eriti tasub seda jälgida kombineeritud naha puhul. Võid märgata, et suvel pigem rasune nahk on muutunud normaalseks ning normaalne nahk pigem kuivaks. Selliseid muutuseid märgates, tuleks üle vaadata ka kõik nahahooldustooted. Kui sa pole päris kindel, mis tüüpi nahaga on tegu, tasub konsulteerida spetsialistidega, kes oskavad paari lihtsa küsimuse põhjal juba tüübi paika panna. On olemas hulk nahahooldustooteid, mis sobivad erinevat tüüpi nahkadele, muuhulgas ka väga tundlikele. Omalt poolt soovitame Vivocin sarja, toodetega saab tutvuda siin

 

Tekita endale rutiin

 

Tulemusliku nahahoolduse üks olulisemaid alustalasid on järjepidevus. Nahahooldusest tuleks teha igapäevane osa ning kord nädalas võiks võtta pikema aja erinevateks mõnusateks ja hellitavateks protseduurideks. Peale selle, et see on nahale parim, muutub pidev naha eest hoolitsemine nii loomulikuks osaks elust, et sellele ei peagi eraldi enam mõtlema. Pidev harjutamine muudab ka meistriks! Vali nahahoolduseks need päevad, mis sobivad sinu graafikuga kõige paremini ning pea neist iganädalaselt kinni. Su nahk tänab sind ning tasuks on igapäevane meeldiv peegelpilt. 

 

Puhasta, puhasta, puhasta

 

Naha puhastamine on kirjeldamatult oluline osa nahahooldusest. Nahk on meie suurim organ, ta hingab, toodab ja hävitab erinevaid aineid ning kaitseb. Naha ülesanne on olla piir sise- ja väliskeskkonna vahel. Seetõttu vajab nahk võimalust puhata ja puhastuda. Eriti oluline on näonaha puhastamine, kui igapäevaselt kantakse nahale erinevaid meigitooteid. Sügise ja talve saabudes võib näovee kõrvale lisada ka puhastuspiimasid ja -emulsioone. Vali välja endale kõige meelepärasemad ja sobilikumad näoveed, duššigeelid ja teised puhastusvahendid ning kasuta neid hoolega. Vivocini sarja kuulub eriti õrn puhastussprei, mis sobib ideaalselt naha õrnaks igapäevaseks puhastamiseks. Tänu dekspantenooli kõrgele sisaldusele säilitab see naha niiskust ja toetab naha loomulikku uuenemist ning aitab säilitada naha kaitsebarjääri. Pärast kasutamist ei ole vaja seda maha loputada. Toode on kliiniliselt ja dermatoloogiliselt testitud ning tellida on seda võimalik siit.

 

Maskid ja koorimine

 

Tihti tahetakse sügisel säilitada naha jumet ning seetõttu püütakse koorimist vältida või edasi lükata. Tegelikult oleks nahal normaalseks hingamiseks koorimist väga vaja. Lisaks on abiks erinevad niisutavad maskid. Häid näomaske saab teha ka lihtsatest kodustest vahenditest. Näiteks saab mõnusa antibakteriaalse toimega maski kui segada veerand klaasi kaerahelbeid teelusika mee ning väikse koguse veega. Saadud pastataoline mask on kooriva ja rahustava toimega. Koduste ja looduslike vahenditega võib lõputult katsetada. 

 

Niisuta iga päev

 

Niisutamine on sügis- ja talveperioodi märksõnad. Toetavat niisutust vajavad kõik nahatüübid, tuleb leida lihtsalt endale sobivaim toode. Väga rasuse nahaga tasub vältida suure õlisisaldusega tooteid. Väga kuiva naha korral tuleks just valida n-ö raskemad kreemid. Kui muu ei motiveeri niisutama, siis tasub meeles pidada, et naha pideva kuivuse üks silmatorkavamaid tagajärgi on kortsud. Parim aeg niisutamiseks on vahetult peale naha puhastamist/pesemist. Niisutavaid kreeme valides veendu, et need oleksid kvaliteetsed ning sisaldaksid puhtaid koostisosi. Vivocin niisutav ja taastav kreem sobib kõikidele nahatüüpidele ning on loodud just ärritunud ja kuiva naha maksimaalseks niisutamiseks. Kasutada võib seda nii näol kui ka kehal. Tänu vitamiinide ja teiste niisutavate koostisainete kõrgele sisaldusele tõstab kreem naha elastsust ja vastupidavust. Ning nagu ka teised Vivocin tooted on see kliiniliselt ja dermatoloogiliselt testitud. Vaata täpsemalt ja telli siit.

 

Ära unusta käsi ja jalgu

 

Kui näonahahooldus tundub iseenesest mõistetav, siis tegelikult vajab hoolitsust ja tähelepanu kogu keha. Sügisel ja talvel võiks kreem kätele olla kotis sama iseenesestmõistetav kui huulepalsam. Käte nahk puutub päeva jooksul kokku paljude erinevate teguritega ning kuna käsi pestakse muudest kehaosadest tunduvalt tihedamini, siis tuleks peale igat kätepesu nahka ka niisutada. Ning jalad jäävad tihti saabaste sisse pikkadeks tundideks ning unustatakse kevadeni sootuks. Tegelikult vajavad ka nemad koorimist ja niisutamist aasta läbi, kasvõi juba seetõttu, et kevadel sandaalides head välja näha.  

 

Sügisene ilusoovitus

 

Kordamine on tarkuse ema, seega tuletame taas meelde, et ilu hakkab seest poolt. Kena naha jaoks ei piisa vaid välisest hoolitsusest. Naha ilu tagab piisav puhta vee joomine ning tasakaalustatud toidu söömine. Nagu varasemalt oleme maininud, on mitmeid mineraalaineid, mis on ilu tagamiseks hädavajalikud. Sügisel tasub rohkem rõhku pöörata C- ja D-vitamiinidele, mis toetavad nahka ja juukseid ning kindlasti ei tohi unustada tsingi tähtust.

 

Kõik küsimused ja ettepanekud on jätkuvalt oodatud – krista@surgitech.ee

 

Kaunist saabuvat sügist!

Tsingi tähtsust ei saa ülehinnata

27.08.2018
Tsingi tähtsust ei saa ülehinnata

Tsink on üks peamiseid mineraalaineid meie rakkude arengus, kasvus ja paljunemises. Seda leidub kõigis kudedes ja vedelikes ning enamus asub see skeletilihastes ja luudes. Terve inimese kehas peaks tsinki olema keskmiselt kaks grammi. Tsingi puhul on üks oluline nüanss, mida meeles pidada – meie kehad ei suuda seda ladustada, mistõttu tuleks tsingi saamisele tähelepanu pöörata iga päev. 

 

Tsingi peamised ülesanded

 

Tsinki leidub tõesti igal pool organismis. Tsink osaleb vereloome protsessides, immuunsussüsteemi toetamises, seda leidub ligi 300 ensüümi koostises ning seda on tarvis nii nais- kui meessuguorganite arengus. Tsink aitab muuhulgas hoida silmad, naha ja küüned terved, see mõjutab ka kasvamist, DNA ja valkude sünteesi, ensüüm- ning A- ja D-vitamiini aktiivsust. Tsink toimib antioksüdandina, osaleb insuliini sünteesimisel, säilitamisel ja vabastamisel ning mõjutab kilpnäärme hormooni tööd. Kuna tsingil on oluline roll rakkude töös ja arengus, siis organism vajab rohkem tsinki just erinevatel kasvuperioodidel nagu rasedus ja imetamine ning imiku-, lapse- ja noorukieas

 

Kui tsinki on liiga vähe

 

Vähenenud tsingi puhul halvenevad kõigi eelpool mainitud funktsioonide töö. Tsingi puudusest võivad anda märku valged plekid küüntel, maitse ja isu kadumine ning noortel kasvupeetust. Lastel võib aeglustuda kasv ning nõrgeneda immuunsus. Puberteedieas võib vähene tsink põhjustada erinevaid nahaprobleeme nagu näiteks akne. Peale selle võib vähese tsingi tarbimisega muutuda nahk kuivaks ja tekkida ka kõõm. Tsingipuudus võib ka põhjustada vaimse erksuse vähenemist ja tõsta haigestumiste riski. Tsink on tähtis meeshormoonide ja eesnäärme funktsioneerimisel ning mineraali puudus võib viia vähese sperma tootmise ja ka viljatuseni

 

Viljakus ja rasedus

 

Palju räägitakse tsingi mõjust meeste tervisele ning sel on ka selge põhjus. Tsink aitab oluliselt parandada meeste seksuaalset võimekust ja viljakust. Seda leidub palju eesnäärmes ning spermas. Viimase puhul aitab tsink kaasa seemnerakkude arengule, mille tulemusena valmivad viljastumisvõimelised spermatosoidid. Tsingipuudusel ja viljatusel ning erektsioonihäiretel on leitud mitmeid seoseid. Meeste osas veel niipalju, et tsink aitab hoida ka piisavalt kõrget testosteroonitaset kehas.

Meeste kõrval vajavad tsinki ka naised ning sel on naiste viljakuses samuti oma osa mängida. Tsinki on vaja östrogeeni ja progesterooni tootmiseks ning ebapiisav kogus tsinki võib kaasa tuua erinevaid hormonaalprobleeme. Tsingi osatähtsus tõuseb veelgi raseduse ajal, sest see on väga paljude ensüümsüsteemide komponent. Tsink osaleb rakkude jagunemises, kasvus ja arengus ning on seega vajalik loote arengus. Rasedate ööpäevane tsingivajadus on märksa kõrgem ning tsingipuuduse ja rasedusaegse iivelduse vahel on samuti seoseid leitud. 

 

Tsink viirushaiguste ravis

 

Tsink on äärmiselt vajalik ja kasulik mineraalaine immuunsussüsteemi tugevdamiseks. Sügise lähenedes tasub teada, et vähene tsingikogus kehas suurendab vastuvõtlikkust erinevatele haigustele, muuhulgas ka külmetushaigustele. Kui juba olla haigestunud, siis kiirendab tsink viirushaigustest paranemist. 

 

Kust tsinki saab?

 

Oluline on meeles pidada ka juba varem mainitut, et meie organismil puudub spetsiaalne tsingi ladustamise süsteem, mistõttu on stabiilse ja piisava taseme hoidmiseks oluline tagada igapäevane tsingi tarbimine. Suure tsingisisaldusega on mitmed toiduained nagu munad, maks, seemned, mereannid (austrid), liha (sealiha, lammas), täisteratooted, õllepärm, piim, oad ja idud.

Samas hea ja lihtne viis kindlustamaks, et tsinki on erinevatel eluperioodidel organismis piisavalt, on kasutada toidulisandit Cynek Forte. Tegemist on želatiinist mikropelleteid sisaldavate kapslitega, mis vabastavad tsinki prolongeeritult. 1 kapsel sisaldab 25 mg tsinki (kelaadina). Toote kohta täpsema info ning tellimisvõimaluse leiab siit

 

Kõigi küsimustega pöördu julgelt meie poole – krista@surgitech.ee

Kui uni ei taha tulla

10.08.2018
Kui uni ei taha tulla

Suvi on aeg, kus paljudel inimestel on rohkem energiat ning tihti magatakse vähem kui muul ajal aastas. Samas vaikselt hakkab kätte jõudma pikemate ja pimedamate ööde periood ning kuigi augustiunetus kõlab kaunilt, ei ole unetus tegelikult nauditav.

Uni mängib meie elus äärmiselt olulist rolli ning seetõttu tuleks selle kvaliteedile ning pikkusele tähelepanu pöörata. Une vajadus on inimestel erinev, kuid üldlevinud tõde ja uskumus, mida tänapäeval jälgitakse on see, et ööpäevas võiks täiskasvanud inimene magada keskmiselt kaheksa tundi. See on umbes kolmandik meie elust, mistõttu tasub seda veeta nii kvaliteetselt kui võimalik. 

 

Milleks me vajame und?

 

Inimese, nagu enamuse elusa siin maailmas, elu on rütmiline, koosnedes aktiivsuse ja puhkuse tsüklitest. Uni on vajalik, et meie rakud, koed ja infosüsteemid saaksid taastuda. Kui puhkuse ning ärkveloleku vahekord on paigas, on lihtsam leida oma ellu tähendus ja tasakaal. Une vajadust on uuritud sajandeid ning lisaks eelmainitule on jõutud veel mõnede põhjusteni- uni aitab säilitada aju õppimisvõimet, vältida depressiooni, tekkida uutel ajurakkudel, hoida kehakaalu kontrolli all, tugevdada immuunsussüsteemi, suurendada õnnetunnet jpm.

Und ja selle kvaliteeti võivad segada mitmed erinevad tegurid nagu näiteks stress, alkohol, hormoonide kõikumine, vale toitumine, kofeiin, depressioon ning ka ebapiisav melatoniini tase kehas. 

 

Mis on melatoniin?

 

Juba aegade alusest on inimestel olnud muster – valgel ajal olla üleval ning pimedal ajal magada. Sellise normaalse ööpäevarütmi reguleerimise taga seisabki käbinäärmes sünteesitav hormoon melatoniin. Seda kutsutakse ka "pimeduse ja Dracula hormooniks," sest just eeskätt pimedus stimuleerib melatoniini tootmist. See on ka põhjuseks, miks paljud kasutavad öö saabudes pimendavaid kardinaid ja unemaske. Normaalses olukorras hakkab keha tootma melatoniini hilisõhtul ja saavutab maksimumi kella 2-4 vahel öösel, peale mida see jälle langeb ning päeval on melatoniinitase kehas pea märkamatu. 

 

Millal vajab organism melatoniini lisaks?

 

Peamiselt tarvitatakse melatoniini ajavahe leevendamiseks, unerütmi taastamiseks ning magamajäämise lihtsustamiseks. Ameerika Ühendriikides on seda kasutatud toidulisandina unehäirete ravis aastast 1993. Veel kasutatakse seda üle- ja kevadväsimuse puhul. Peamiselt on melatoniinist abi siis, kui inimesel on unerütm käest läinud ning uinumine valmistab raskusi. Kuna taolised probleemid kimbutavad paljusid, luuakse pidevalt uusi ja erinevaid turvalisi hormoonpreparaate (toidulisandeid). Enamus riikides on need müügil käsimüügis ning isegi toidupoodides. Kui tundsid mõne punkti puhul end ära, siis meil on sulle pakkuda hea, turvaline ning lihtne lahendus - NervoCalm Sleep toidulisand melatoniiniga. Täpsema info ning võimaluse tellida leiad siit. 

 

Tasub veel teada!

 

Melatoniinipreparaat ei ole sama mis unerohi. Unerohud mõjutavad otseselt uinumisega seotud ajurakke, melatoniin aga on  n-ö pimedushormoon, mis eraldub organismis seoses pimeduse saabumisega. Preparaadina tarvitades paneb see aju uskuma, et saabunud on pimedus ning uni saabub kergemini. Melatoniin ei pane inimest otseselt magama, vaid aitab luua und tekitava väsinud tunde.

Oluline on ka teada, et suurem kogus ei aita paremini. Preparaat annab ajule info, et väljas on pime, kuid suurem kogus ei edasta infot justkui oleks veel pimedam.

On ka mitmeid uuringuid, mis annavad alust arvata, et melatoniin tugevdab organismi üldist vastupanuvõimet ja immuunsust. Lisaks on tegemist tugeva antioksüdandiga. 

 

Kui sul tekkis mõtteid või küsimusi antud teemal, võta meiega julgelt ühendust - krista@surgitech.ee

Kui suvel kimbutavad putukad ja tekib päiksepõletus

26.07.2018
Kui suvel kimbutavad putukad ja tekib päiksepõletus

Ühe õige suve juurde kuuluvad rannapäevad, päiksevannid ja grillpeod ning sel aastal on eestlaseid tõeliselt mõnusa suveilmaga korralikult hellitatud. Samas käivad sellega tihti käsikäes ka putukahammustused ja päiksepõletused, mis võivad kogu mõnulemisele varju heita.  

 

Putukahammustuste ennetamine ja leevendamine 

 

Üldiselt ei põhjusta sääse- ja parmuhammustused ohtlikke reaktsioone, kuid palju ebamugavust kaasneb nendega küll. Iseenesest ei pruugi sa näiteks sääsehammustust tundagi, kuid sääse sülg on see, mis võib tekitada kergeid allergilisi reaktsioone ja põhjustada tüütut sügelust.

Ennetavad nipid putukahammustuste vältimiseks:

-          tea, et sääsed on kõige aktiivsemad päiksetõusul ja -loojangul;

-          võimalusel kanna pikki riideid ja kinniseid jalanõusid;

-          eelista heledates toonides riideid;

-          leia omale sobivaim putukatõrjevahend;

-          õhtuti akent avades, kustuta tuled;

-          putukarohkes kohas elades, kasuta putukavõrke;

-          püüa vältida tugeva lõhnaga parfüüme ja kehahooldusvahendeid. 

Kui putukad saavad siiski jaole, hoidu sügamisest, sest nii võivad bakterid haava sattuda ja tekkida suurem põletik. Kui juhtud olema hammustuste vastu väga allergiline, tasub kindlasti nõu pidada arstiga. Üldjuhul aitab hammustuse koha jahutamisest ning koduapteegis tasub kindlasti hoida mitmekülgselt abistavat Arnika geeli. Geelil on mõnus jahutav toime, mis alandab paistetust ning stimuleerib vereringet. Arnika geel sobib nii putukahammustustele kui ka sinikatele ning seda, juba 80ndatel välja töötatud, geeli pole võimalik ülehinnata. Mägiarnika sisaldab aktiivaineid seskviterpeenlaktoone, mis stimuleerivad vereringet ja on põletikuvastaste omadustega. Lisaks on see ideaalne päiksepõletuste korral, mis on teine suvega kaasnev oht. 

 

Päiksepõletuste vältimine ja ravimine 

 

Päikselisel suvel nagu sel aastal juhtub tihti, et päikese tugevust alahinnatakse ning naha oma ülehinnatakse. Kuid võimalusel tasuks siiski nahapõletusi ennetada, sest tagajärjed võivad olla üpris tõsised. 

Nipid naha päikese eest kaitsemiseks:

-          väldi pikalt päikese käes olemist aktiivsel ajal (11.00-14.00);

-          pea meeles, et vesi ja ka muud pinnad peegeldavad valgust;

-          päiksekiired tulevad lihtsalt läbi ka kergematest pilvedest;

-          kanna vajadusel peakatet ning kaitse oma kõrvu;

-          joo rohkem vett;

-          sea endale sobiv päikse käes olemise ajaline piirang.

Kui päike on jõudnud nahale juba liiga teha, siis ravi seda kohe. Alusta naha jahutamisest, käi tihedalt jahedas vannis või dušši all ning tee jahedaid kompresse. Kuivata nahka õrnalt ja jäta kahjustatud piirkond niiskeks. Niisuta nahka ka seespidiselt ning joo palju puhast vett. Sama oluline kui jahutamine ja seespidine niisutus on naha pinna pidev niisutamine. Selleks sobib ideaalselt juba varem mainitud Arnika geel nagu ka Vivocini jahutav ja taastav losjoon. Losjooni ainulaadne koostis annab nii kohese kui ka pikaajalise jahutava ja rahustava efekti. Tänu Vivocini losjooni vitamiinide ja teiste niisutavate koostisainete kõrgele sisaldusele toetab see naha loomulikku uuenemist ning aitab säilitada naha kaitsebarjääri. Kuigi kahjustused võivad tunduda ajutised, siis päris nii see pole - liigne UV-kiirgus võib põhjustada pikaajalisi nahakahjustusi ja lõppeda raskete haigustega. Nautige suve ja päikest, kuid pidage mõistlikku piiri! 

 

Kaunist suve jätku!

AS Surgitech pere

Rauavaegus kimbutab paljusid

13.07.2018
Rauavaegus kimbutab paljusid

Raud on organismile väga oluline, aidates kaasa vere punaliblede ja hemoglobiini normaalsele moodustumisele, samuti hapniku normaalsele transpordile kehas ning piisav kogus rauda tagab energilisuse, elujõu ja -rõõmu. Lisaks on raual oluline osa meie DNA-s ja kollageeni tootmises. Rauavajadus ei ole organismil küll suur, kuid see-eest on oluline järjepidevus. Rauata ei areneks ja kasvaks meie rakud ning veri ei hüübiks. 

 

Rauavaegusel on mitmeid tundemärke:

-          kergesti ärritumine

-          väsimus ja nõrkus

-          keskendumisraskused ja motivatsioonikadu

-          kiire pulss ning südamepekslemine

-          peavalud ja -ringlused

-          kahvatu jume

-          kummalised isud

-          juuste välja langemine

 

Eelpoolmainutu ei pruugi olla vaid rauaga seotud ning kestvate terviseprobleemide korral pöörduge kindlasti arsti poole. 

 

Kust saab rauda? 

 

Kõige olulisem vältimaks rauapuudust on hoida pilk pidevalt oma toidulaual. Palju rauda leidub loomsete allikate puhul verivorstides, punases lihas, sardiinides, krevettides jm. Taimsetest allikatest on rauarikkamad metsmaasikad, rosinad, kaunviljad, peet, tomat, kinoa, idud jm. Taimedes leidub ka C-vitamiini, mis on vajalik raua imendumiseks. 

Kui tundub, et eelpoolmainitud toiduained ei käi piisavalt tihti sinu toidulaual või on muul põhjusel kahtlus, et rauda on veres vähe, tasub vaadata rauda sisaldavate toidulisandite poole. Nende valik on väga suur, kuid mitte kõik olemasolevad toidulisandid ei pruugi sobida kõigile ning võivad tekitada ebameeldivaid kõrvalmõjusid (nagu kõhukinnisus jm). Üks hea ning turvaline toidulisand on Soft Iron+SR. Antud toidulisand sisaldab Fe2+, vitamiin C, B6, B12 ja foolhapet. Üks kapsel sisaldab kolme tüüpi mikropelleteid, mis vabastavad rauda ja vitamiine prolongeeritult. Oma omaduste poolest sobib see raud ideaalselt ka rasedatele, kelle rauavajadus on, eriti raseduse teisel poolel, tunduvalt suurenenud.  

 

Keda ohustab rauavaegus? 

 

Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel kannatab maailmas rauavaeguse käes mitusada miljonit inimest, kes omakorda jagunevad maailmajaoti erinevalt. Meie kehad kaotavad rauda urineerimise, väljaheidete, higistamise, surnud naha ning verejooksu kaudu. Rauavaegus ohustab enam naisterahvaid ning selle põhjuseks on omakorda menstruatsioonid ja rasedused. Osad andmed (Rahvusvahelise Terviseinstituudi) väidavad, et igal viiendal viljakas eas naisterahval võib esineda rauapuudust. Samas kimbutab rauapuudus sageli ka vastupidavusaladega tegelevaid sportlaseid, nii mehi kui naisi. Rauapuudust tasub kahtlustada ka siis (lisaks eelpoolmainitud tundemärkidele), kui sööd ebaregulaarselt ning sageli valmis- ja kiirtoitu. 

 

Oluline teada 

 

Raua puhul on äärmisel oluline silmas pidada, kui hästi keha suudab rauda omastada. Selle asemel, et tarbida rauarikkaid tooteid harvem ja rohkem, tasuks just tarbida vähem ja tihedamini. Mida rohkem keha ühe korraga rauda saab, seda raskem on seda omastada.

Rauda tarbides tuleks jälgida, kas kehas on sel hetkel piisavalt C-vitamiini (Soft Iron+SR puhul on C-vitamiin juba kapslis sees), mis aitab organismil rauda omastada. Samaaegselt (tund enne ja pärast) tuleks vältida kohvi ja teed, alkoholi ning piimavalgu tarbimist, sest need omakorda takistavad raua imendumist.

Mida iga mees peaks oma eesnäärme kohta teadma?

21.06.2018
Mida iga mees peaks oma eesnäärme kohta teadma?

Terve eesnääre on kreeka pähkli suurune organ mehe alakehas, asetsedes päraku ja põie vahel. See on organ, mille olulisust mehele ei saa kindlasti alahinnata, tegemist on justkui mehe teise südamega. Eesnäärme peamine ülesanne on reguleerida urineerimist ning seemnepurske protsesse. 

 

Kuidas hinnata eesnäärme tervislikku seisundit? 

 

Uriinisurve ja -kogus on heaks eesnäärmeprobleemide avastamise allikaks. Probleemide korral võib eesnääre olla ploomi suurune, mis omakorda muudab uriini voolamise raskemaks. Kui kunagine uhke vool on kahanenud nõrgaks nirisemiseks, tasub asja kindlasti uurima hakata.

Sellisel muutusel võib olla mitmeid põhjuseid, näiteks nii eesnäärme healoomilik suurenemine, põletik kui ka vähkkasvaja. Viimase puhul ei pruugi alati uriinivool muutuda, seega ei tasu seda antud probleemi puhul ainsa indikaatorina usaldada.

Sümptomid, mida tasub üldise eesnäärme tervise puhul jälgida on – tihe urineerimine (ka öösiti), vereeritus enne või peale urineerimist, nõrga survega uriinivool. Küll vähem levinud, kuid siiski märkamist vajav oleks – valu munandites, erektsiooniprobleemid (ka valulikkus) ja valu urineerimisel.

Kui mõni neist eelpoolnimetatutest tundub tuttav, tasub kindlasti pöörduda spetsialisti poole. Mida varem asjaga tegeleda, seda kiiremad ja paremad tulemused tulevad. 

 

Mis on ohutegurid ja probleemide põhjustajad? 

 

Mehed on küll kui hea vein, mis ajaga vaid paremaks muutub, kuid vanus on ka üks teguritest, mis tõstab erinevate eesnäärmeprobleemide riski. Enamasti tunnevad neid mõjutusi üle 40-50-aastased meesterahvad, kellest pea pooled tegelikult juba teavad omast kogemusest, mida tähendab eesnäärme suurenemine ja sellest tingitud muudatused. Statistika näitab, et ka tõsisem probleem eesnäärmevähi näol hakkab ohustama rohkem just alates sellest vanusest.

Riski tõstab ka geneetiline soodumus. Tasub kursis olla, kuidas on teistel meessoost sugulaste tervislik seisnud selles osas läbi aja olnud. Kui kellelegi lähisugulastest on esinenud eesnäärmevähki, tasub seda mainida oma arstile, kes siis aegsasti sellega arvestab ja asjadel silma peal hoiab. Parim haigus on kindlasti põdemata haigus.

Avastatud on ka selge seos ülekaalu ja vähiriski vahel – suurem polster ümber kõhu kahekordistab eesnäärmevähiriski. Küsi teinekord, kas margariin, krõpsud, ülesoolatud söögid ja kiirtoit on ikka parem kui seks?

 

Mida saab kohe enda heaks teha? 

 

Olenemata on vanusest ning hetkelisest tervislikust olukorrast, saab enda jaoks hakata juba täna palju tegema. Kõige parem ja targem on probleeme kindlasti ennetada, mitte tegeleda juba tekkinud tagajärgedega.

See kindlasti ei tule uudisena ning kuuldud on seda söögi alla ja peale, kuid tõesti - toitumisel on ka siin väga oluline roll. Eesnäärme toetamiseks soovitatakse süüa kaks-kolm portsjonit puu-

ja köögivilju päevas. Kaks-kolm korda nädalas võiks süüa heade rasvadega kalasid nagu lõhe, sardiinid, heeringas. Eesnäärme sõbrad on ka brokoli, tomat, pähklid, sibul, pruun riis ja spargel. Kui alkoholi ja gaseeritud magusaid jooke päris ära ei taha unustada, siis tasub nendega kindlasti piiri pidada. Piiritundeta (tegelikult ikka kõike mõistlikus koguses) võib juua rohelist teed ja puhast vett. 

 

Lihtne lahendus oleks…? 

 

Kui soovid lisaks eelpool mainitule veel kindlust, et saad piisavas koguses kõike vajalikku eesnäärme funktsioonide toetamiseks, siis kasuta muuhulgas PROCEUMi. Tegemist on loodusliku toidulisandiga, mis sisaldab muuhulgas kõrvitsaseemne, väikeseõielise pajulille ja serenoapalmi viljade ekstrakti, mis kõik on vajaliku ja toetava funktsiooniga. Kasutamine on samuti ülilihtne – võta 2 tabletti päevas söögi ajal koos veega ja ongi korras!

Liigeseid tasub hoida ja kaitsta juba varakult

14.06.2018
Liigeseid tasub hoida ja kaitsta juba varakult

Meie keha tugisüsteemiks on liigesed ja luud, mis saavad igapäevaselt suure koormuse osaliseks. Tihti juhtub, et piisava hoole ja tähelepanuta ei pea liigesed kiirele elutempole vastu ning hakkavad endast valulikult märku andma. Operatsioon võiks olla alati viimane valik ning selle ennetamiseks saab igas vanuses ise väga palju ära teha. 

 

Enam levinud probleemid

 

Liigesprobleemid ja -haigused kimbutavad igas vanuses ning rassis inimesi. Ühed enam levinud muretekitajad on näiteks jäigastav lülisambapõletik, noorteartriit, liigeskulumus ehk osteoartroos, liigesepsoriaas, luuhõresus ehk osteoporoos, podagra, reumatoidartriit jne. Selles valdkonnas tuntakse tänapäeval üle 100 haiguse, mille diagnoosimisega tegelevad juba spetsialistid. Kõige tihedamini pöördutakse arstide poole põlve- ja puusaliigeste probleemide korral. Ning uueks n-ö trendiks võib pidada arvutihiire ja nutitelefoni kasutamisest põhjustatud randmeliigese probleeme. 

 

Kõige n-ö tavalisem liigeshaigus on liigesekulumus ehk osteoartroos (ehk lihtsalt artroos). Sellega seisab silmitsi umbes 20% elanikkonnast. Enamasti esineb see sõrmedes ja varvastes, kuid rohkem probleeme põhjustab puusa- ja põlveliigestes. Suuremal osal eakamatel inimestel on artroos tuvastatav, kuid õnneks ei põhjusta see tihtilugu märkimisväärseid vaevuseid. Peamine tekkepõhjus on vanus, füüsiline töö, tugev koormus liigestele, ülekaalulisus, vigastused ja soodumus. Esmane sümptom on valu ning osteoartroosi diagnoositakse haigustunnuste ning vajadusel röntgeni abil. Kahjuks ei ole võimalik juba väljakujunenud osteoartroosi ravida, seega tasub juba aegsasti oma liigeseid hoida ja toetada.

 

Kuidas ennetada ja ravida?

 

Tänapäeval on olemas õnneks ka tooteid, mis aeglustavad liigeste kulumist. Üheks selliseks on glükoosamiini sisaldavad tooted nagu näiteks Orton Flex. Peale selle on seal veel viis aktiivset koostisosa, nende hulgas ka kollageen, mida on tervelt kümme grammi. Kollageen on lisaks liigestele ja lihastele kasulik ka nahale! Orton Flex sobib liigesprobleemide ennetamiseks füüsiliselt aktiivsetele inimestele, ülekaalulistele, eakamatele, postmenopausis naistele ning kõigile, kes soovivad oma tervist toetada. Peale selle tasub jälgida läbi elu oma kehakaalu, kasutada korralikke jalanõusid, liikuda piisavalt ning õigesti. 

Teine levinud haigus tänapäeval selles vallas on osteoporoos ehk luuhõrenemine. Haiguse korral luu hõreneb ning selle tagajärjena võib see kergesti murduda. Enam on see levinud eakamate inimeste seas ning tihemini esineb see naistel kui meestel. Põhjuseid selle tekkeks võib olla mitmeid – soodumus, suguhormoonide vähesus ja muutused, menopaus. Lisaks sellele soodustab luude hõrenemist kõhn kehaehitus, vähene liikumine, suitsetamine, pikaaegne erinevate ravimite kasutamine, vitamiinide puudus jpm. Otseseid vaevusi osteoporoos ise ei tekita, kuid selle tulemusena hakkavad murduma luud.

 

Kuidas ennetada ja ravida?

 

Peamine ravi on pidev D-vitamiini ning kaltsiumi tarvitamine. Hea uudis on see, et luude hõrenemist on võimalik ära hoida ning seda tuleks alustada juba noores eas (eriti noored tüdrukud). Abiks on kindlasti vitamiinirikka toidu söömine (luid aitavad tugevamaks muuta näiteks metsaseened, kala ja juust), mitte suitsetamine, vähene keedusoola tarvitamine, vähene kohvijoomine ning pidev ja elukestev piisav liikumine. Peale aktiivset liikumist tasub korralikult lõdvestuda ning vajadusel lihaspingeid leevendada. Omalt poolt soovitame liigeste ja lihaspinge maandamiseks kasutada näiteks Murmelin Nature salvi või Rubilind Classic roll-on’i. Murmelini sarja kuuluvad looduslikud ning nahasõbraliku koostisega salvid, mis sobivad igapäevaseks kasutamiseks ka tundliku nahaga inimestele. Murmelini salvid aitavad stimuleerida vereringet, mõjuvad rahustavalt lihastele ja liigestele, leevendavad kaela, õla ja selja pingeid ning taastavad lihaseid pärast sportimist ja kehalist pingutust. Rublind roll-on’i suurim eelis on ülimugavaks tehtud peale kandmine. Lisaks on peale kantav toode ka säilitusainete vaba, sisaldades mitmeid looduslikke koostisosi nagu rosmariiniõli, lavendliõli, kamprit, mentooli. Need roll-on’id sobivad ideaalselt kiireks lihaspinge leevendamiseks, olles mõnusa ja rahustava toimega.

 

Ole terve ja aktiivne!

 

Kokkuvõtlikult on liigeste seisukohalt kõige olulisem säilitada igas vanuses liigeste liikuvus. Liikumine aitab nii ennetada võimalikke haiguseid kui tugevdada juba haigestunud liigeseid ümbritsevaid lihaseid. Igal juhul sobilik treeningaeg on vähemalt 30 minutit päevas ja viiel-kuuel päeval nädalas. Sobilik on ujumine, rattasõit, kepikõnd – vali endale meelepärane. Peale aktiivsemat treeningut soovitame oma lihaseid kindlasti toetada. Kogu meie tootevalikuga lihastele ning liigestele saad tutvuda siit.

Lisaks tasub jälgida, et toidulaual oleks piisavalt vajalikke vitamiine ja mineraalaineid. Kindlustamaks, et liigesed saavad piisavalt kõike vajalikku soovitame aktiivsetel inimestel, ülekaalulistel, eakamatel, postmenopausis naistel ning kõigil oma liigestest hoolijatel soovitame kasutada liigeste toetamiseks Orton Flexi.

 

Kui sul on kahtlusi oma liigeste tervise osas, pöördu kindlasti arsti poole!

Surgitechi tooteperre on tulnud palju uusi tegijaid

31.05.2018
Surgitechi tooteperre on tulnud palju uusi tegijaid

Oleme märkamatult Eesti turul juba 20 aastat tegutsenud ning üks pidev ja muutumatu eesmärk on meie klientidele alati uusi, kvaliteetseid ning parimaid tooteid pakkuda. Selleks otsime iga aasta üle maailma oma vallas parimaid tegijaid, kellega koostööd teha ning kelle tooteid ka teieni tuua. Oleme nüüd laiendanud oma tootevalikut mitmete uute ja põnevate tervisetoodetega, mida hea meelega lähemalt tutvustame.

 

Tervis ja ilu saab alguse seest

 

See pole ammu mingi saladus, et ilu ning tervise üks alustalasid on tasakaalustatud toitumine, piisav puhta vee joomine ning hea uni. Tänapäeva kiires maailmas ei ole meil aga alati võimalik kõiki neid aspekte tasakaalus hoida. Just seetõttu oleme lisanud oma tootevalikusse mitmeid kvaliteetseid toidulisandeid, mis toetavad ja aitavad sisemist tasakaalu hoida.

 

Tasakaalu hoidmine

 

Kiire elutempo juures võib tekkida mitmete vajalike mineraalide ja vitamiinide puudus nagu magneesium, tsink, raud, D ja B vitamiinid. Kui nüüd järjest võtta, siis meie tootevalikusse on lisandunud:

 

Magleq B6 MAX, mis on mõeldud kasutamiseks tavatoidu täiendamiseks magneesiumi ja vitamiin B6-ga. Sobib sulle kui tunned väsimust ja organismi ülekoormust, kui on vaimselt ja/või füüsiliselt stressirohke periood ning magneesium on hea abimees ka pärast suuremat füüsilist pingutust.

 

Soft Iron+SR, mille puhul on tegemist raud(II)diglütsinaadi sisaldava toidulisandiga. Rauda on meie organismil vaja vere punaliblede ja hemoglobiini normaalseks moodustumiseks, mis omakorda aitab kaasa hapniku transpordile kehas ning aitab vähendada väsimust. Toidulisand sisaldab Fe2+, vitamiin C, B6, B12 ja foolhapet, samas on Cynek Forte on tsinki sisaldav toidulisand ning tsinki on meil vaja, sest see on tuntud immuunsüsteemi tugevdaja, mis aitab ka vähendada külmetushaigustesse nakatumist. Lisaks aitab tsink kaasa organismi kasvule ja haavade paranemisele ning on vajalik lõhnade ja maitsete tundmiseks. Tsingil on oluline roll ka meeste tervisele, sest piisav kogus tsinki parandab seksuaalset võimekust ja viljakust.gluteenivaba ega sisalda laktoosi või kuntslikke värviaineid. Soovitatav on see sulle kui sööd vähe liha- ja valgurikkaid tooteid, oled rase või tunned tihti väsimust.

 

Kui jutt juba meestele läks, on meil valikus ka PROCEUM toidulisand, mis sisaldab kõrvitsaseemne, väikeseõielise pajulille ja serenoapalmi viljade ekstrakti, toetades eesnäärme funktsioneerimist.

 

Oprin Forte ning Sinos Forte 12+ on toidulisandid, mille oleme valikusse lisanud nõrgenenud immuunsüsteemi toetamiseks. Oprin Forte sisaldab ternespiima, lüsiini, sidrunmelissi, greibiseemnete ekstrakti, vitamiine B2, B6, B12 ja C. Lüsiin on muuhulgas asendamatu aminohape, mida organism ise ei ole võimeline tootma ning seega peab organism seda saama toiduga. Sinos Forte 12+ sisaldab tsinki, vitamiin D, nurmenuku ja pelargooniumi juure, ingverijuure, musta leedri õite ekstrakti ning raudürti

 

Hea une saladus

 

Märkasime, et uinumisraskuste ning unetuse käes kannatavad paljud inimesed meie ümber, kuid väljapuhkamine on tänapäeval väga aktuaalne ja oluline. Põhjuseid, miks uni on häiritud, võib olla palju – pikad lennureisid, vahetustega töö, närvisüsteemi kahjustused jpm. Just seetõttu valisime ühe uue tootena oma valikusse melatoniini sisaldava toidulisandi NervoCalm Sleep. Melatoniin on meie käbinäärmes sünteesitav hormoon ning see reguleerib meie bioloogilist ööpäevarütmi. Kui mingil põhjusel keha seda piisavalt ja sobival ajal ei tee, on tulemuseks unetu inimene, kes ei saa rahu ei öösel ega päeval. Lubame, et melatoniini sisaldav NervoCalm Sleep koos mitme loodusliku lisandiga aitab vähendada uinumiseks kuluvat aega ning parandab une kvaliteeti.

 

Liigeste ja lihaste heaks

 

Erilise tähelepanu oleme pööranud liigestele ning lihastele, sest liikumine on elus nii olulisel kohal ning see võiks olla igas eluetapis valutu ja muretu. Selleks on meil valikus nii sees- kui välispidiselt kasutatavaid tooteid, mis toetavad just liigeste ja lihaste tööd.

 

Orton Flex suukaudse lahuse pulber on mõeldud just sulle, kui soovid hoolitseda oma liigeste eest ja juba ka ennetada võimalikke tekkivaid kahjusid. See sobib sulle kui oled näiteks kas füüsiliselt aktiivne, ülekaaluline, vanemaealine või seisad silmitsi postmenopausiga (viimane on vaid naiste pärusmaa). Orton Flex sisaldab kuut aktiivset koostisosa: glükoosamiin, hüdrolüüsitud kollageen, hüaluroonhape, kondroitiin, ingverijuure ekstrakt, vitamiin C. Tegemist on kindlasti ühe põhjalikuma abimehega liigeste eest hoolitsemisel.

 

Lisaks tasuvad kindlasti proovimist otse Alpidest tulevad Murmelin sarja salvid liigestele ja lihastele. Tegemist on Alpi ümiseja õli, arnika ekstrakti, mägimänniõli ja mentooli sisaldavate salvidega, mis aitavad stimuleerida vereringet, mõjub rahustavalt lihastele ja liigestele, leevendab kaela, õla ja selja pingeid ning taastab lihaseid pärast sportimist ja kehalist pingutust. Veel kiirema leevenduse lihaspingele toovad rahustava toimega Rubilind Classic roll-on ja Rubilind RED roll-on. Neid tooteid on tõeliselt mugav kasutada ning need ei sisalda ka ühtki säilitusainet.

 

Ilus nahk peegeldab head tervist

 

Nahk on üks inimese suurimaid elundeid, mida täiskasvanud inimesel on 1,5-2 ruutmeetrit, olles 0,1-4 millimeetri paksune. Nahal on palju ülesandeid, olles peamiselt kaitsja mehaaniliste, füüsiliste, keemiliste ning bioloogiliste tegurite eest, lisaks tegeleb nahk vee ja soojuse tasakaalu reguleerimise ja palju muuga. Seetõttu on oluline tagada, et nahk saaks oma ülesandeid hästi täita. Oleme valinud ja lisanud oma tootevalikusse mitmeid nahahooldustooteid.
Üheks neist toodetest on jahutava efektiga Arnika geel, mis sobib hästi päikesepõletuse, putukahammustuste ja sinikate korral. Lisandunud on veel saialille ekstrakti ja E-vitamiini sisaldav Calendulin salvisari, mis hoolitsevad ja kaitsevad väsinud nahka, soodustades kareda ja ärritunud naha taastumist.

 

Väärika lõpu uute toodete paraadile paneb Šveitsi sari Vivocin, kuhu kuuluvad Vivocin   eriti õrn puhastussprei nahale, Vivocin   jahutav ja taastav losjoon ja Vivocin niisutav ja taastav kreem. VIVOCIN sari on mõeldud ja välja töötatud selleks, et toetada naha loomulikku uuenemist ning säilitada naha kaitsebarjääri pärast dermatoloogilisi protseduure nagu näiteks laserravipüsimeikkehatätoveeringud, sealhulgas tätoveeringute eemaldamine. Samas on tegemist igapäevaseks nahahoolduseks mõeldud kvaliteetse sarjaga.

Peamised koostisosad on dekspantenool/vitamiin B5 (5%), saialill, mesilasvaha, vitamiin B3, vitamiin E, Edelweiss, skvalaan, sheavõi. Tooted on kliiniliselt ja dermatoloogiliselt testitud ning sobivad kõikidele nahatüüpidele, ka väga tundliku nahaga inimestele. Kasutada võib neid kogu kehal, ka näol.

 

Mida meil veel pakkuda on?

 

Kõigi uute toodete kõrval jätkame ka juba populaarsust ja usaldust võitnud toodetega. Seisame selle eest, et kõigist meie poolt maale toodavatest toodetest jõuaksid teieni viimased mudelid, parimad uuendused ning kaasaegsed lahendused. Olete lahkesti oodatud meie kodulehele kõigi toodetega tutvuma. Ning meil on suurim hea meel, kui kõigi oma küsimuste, ettepanekute ja ootustega meie poole pöördute, koos leiame kindlasti parimad lahendused kõigile küsimustele ja soovidele. Oleme siin selleks, et teil oleks tervem ja lihtsam elu.