+372 646 0660 (E - R 9:00-17:00)

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Kuidas hoida oma liigeseid

08.04.2019
Kuidas hoida oma liigeseid

Inimesed on loodud liikuma, kuid tänapäeva maailm liigub rohkem istuva elustiili suunas. Liikumiseks on vaja musklite ja liigeste head koostööd. Musklitele pööratakse palju tähelepanu, neid treenitakse ja voolitakse eraldi, kuid liigestele nii tihti ei mõelda. Samas on terved liigesed inimese tervise ja liikumise seisukohalt äärmiselt olulised. Siinkohal toome välja mõned soovitused oma liigeste tugevdamiseks. 

Kõnni rohkem ja istu vähem

Kõnni nii palju kui võimalik. Kui sul on istuv töö, tee iga tund kasvõi 10-minutiline jalutamise paus. Pargi auto alati parkla kaugemasse nurka, jaluta koeraga pikem tiir või mine üksi matkama. Mine välja ning liigu igapäev värskes õhus, see on hea ka muule kui vaid liigestele. Ning istu nii vähe kui võimalik. Lihtsalt istumine ei ole otseselt millekski hea, see tekitab lisapinget alaseljale, puusadele ning ka põlvedele. Kui töö tõttu tuleb siiski palju istuda, tee iga 20 minuti järel väike paus ja venitus, raputa jalgu, tõuse püsti. Et seda üksi imelik teha poleks, kaasa kolleegid oma tervise eest rohkem hoolitsema. Tänapäeval on olemas ka seismist võimaldavad töölauad. 

Ole palju paljajalu

Püüa olla nii palju paljajalu kui võimalik. Kui see on elustiili ja töö tõttu väga raske, siis vali vähemalt võimalikult ergonoomilised jalanõud. Pidev kontsakingade pikk kandmine mõjub liigestele kurnavalt. Kui sa ei karda suurest massist erineda, vali näiteks fivefingers jalanõud. Suvisel ajal tasub ka õues paljajalu käia, liivane pinnas on selleks samuti väga hea. 

Vali kollageeni ja C-vitamiiniga toidulisandid

Kollageen on levinud valk meie kehas, mida nimetatakse ka keha ehituskiviks või liimiks. Kollageen tagab liigeste ja luude normaalse töö. C-vitamiin on omakorda vajalik kollageeni sünteesimise juures. Üks hea ja sobilik toidulisand just liigeste toetamiseks on Orton Flex. Toidulisand sisaldab veel mitut olulist komponenti just liigeste toetamiseks.

Oleme rääkinud oma blogis eelnevalt sellest, mida vajavad meie liigesed.

Jälgi oma kaalu

Optimaalse kaalu säilitamine läbi elu on meie tervise seisukohalt üldiselt suures plaanis samuti vajalik ja kasulik. Aga liigesed saavad iga lisandunud kiloga kohe tuntavalt koormust juurde. Juba paar kilo mõjutavad liigeste tööd ja tervist märgatavalt. 

Tugevda oma lihaseid

Liigeste ümber olevate lihaste tugevdamine parandab ka liigeste olukorda tuntavalt. Mida tugevamad on liigeseid toetavad lihased, seda tervemad on liigesed. Et lihastrenn ei annaks soovitule vastupidiseid tulemusi, tuleb kindlasti enne trenni piisavalt rahulikult sooja teha ning peale treeningut võtta aega venitamiseks ja lõdvestumiseks. 

Lõpeta suitsetamine

Suitsetamisest loobumiseks on mitmeid häid põhjuseid. Üks neist on ka luude ja liigeste tervis. Paljud inimesed ilmselt ei tea, kuid suitsetamine tõstab luumurdude riski. Lisaks mõjub see negatiivselt üldiselt luudele ja lihastele, viies kehast välja vajalikke aineid ning ladestades ebavajalikke.

Kui liigesed põhjustavad juba pikemat aega vaevusi, siis pöörduge kindlasti arsti poole. 

Lisaküsimustega pöörduge ikka meie poole – krista@surgitech.ee

 

Head tervist soovides,

AS Surgitech