+372 646 0660 (E - R 9:00-17:00)

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Mida vajavad liigesed?

05.11.2018
Mida vajavad liigesed?

Liigestele on kui vesi veskile glükoosamiin. Glükoosamiin aitab taastada liigese kõhre ja kahjustatud liigeseid ning seejuures see mitte üksnes ei leevenda vaevuseid vaid ka parandab. Glükoosamiini roll meie organismis on tagada kõhre paindlikkus ja vastupidavus, samuti lagunenud kõhrekoe asendamiseks vajalike ainete tootmise stimuleerimine. Kuuludes kõhre, liigesepindade, selgroo lülivaheketaste ja liigesevedeliku koostisesse ning kõikidesse sidekudedesse. Ehk lihtsamalt öeldes - ilma glükoosamiinita ei saa keha toimida. Meie keha on võimeline seda ise tootma, kuid eaga see võime väheneb. Samuti on teatud juhtudel keha nõudlus glükoosamiini järele suurem. 

Teiseks tähtsaks koostisosaks on kondroitiin, mille ülesandeks on siduda sidekoes vett ja moodustada geel, milles asuvad kondrotsüüdid. Seda on vaja liigesekõhre elastsuse tagamiseks. Kui kehas aeglustub ja väheneb glükoosamiini ja kondroitiini tootmine, hakkavad liigesed liigestevahelist vedelikku kaotama ning hävima. Seega tasub sellele juba aegsasti tähelepanu pöörata. 

Liigeste laitmatuks tööks on tarvis veel kindlasti hüaluroonhapet ning kollageeni. Hüaluroonhapet leidub samuti organismi mitmetes kudedes, muuhulgas kõhretes, luudes, liigesevedelikus jm. Sarnaselt kondroitiinile seob ka hüaluroonhape vett, aidates rakkudevahelisel ainel omandada geelitaolised omadused. Selle vedelikuta liigesed tööd teha ei saaks. Ka hüaluroonhapet suudab organism ise toota, kuid 40-aastasel on tootmine vähenenud tavaliselt 50% ning peale 60. eluaastat väheneb see kuni 90%.

Kollageeni kutsutakse keha liimiks või ehituskiviks, hoides meie organismis organeid koos ning seda kasutatakse luude, lihaste, kõõluste, naha jm moodustamiseks. Huvitav on ka fakt, et kehas on üle 15 erineva liigi kollageeni. Kollageen aitab katta ja liita meie luid, aidates liikuda ilma valuta. Taas on tegemist ainega, mille tootmine organismis väheneb vanusega tunduvalt. Kollageeni nagu ka kõigi eelpool nimetatud ainete tarbimine toidulisandina aitab vähendada vanusega seotud liigesvaeguseid. Kollageeni soovitatav päevane kogus on 10 grammi, mis kaitseb liigeseid ja mõjub hästi nahale.

Kes peaksid toidulisandile mõtlema? 

  • Füüsiliselt aktiivsed inimesed (tehes sporti)
  • Ülekaalulised
  • Vanemaealised
  • Postmenopausis naised
  • Inimesed, kellel esineb liigeseprobleem
  • Kõik, kes soovivad põhjalikult hoolitseda oma liigeste eest

Milline toidulisand valida? 

Liigeste toetamiseks toidulisandit valides tuleks jälgida, mis koguses aineid lisand sisaldab, kas tagatud on päeva vajadus. Kas tegemist on puhaste ja looduslike koostisosadega, sisaldamata ebavajalikke lisaaineid. Ning kas lisandis on esindatud enamus liigestele vajalikke koostisosi.

Üks kindel valik, mis vastab reaalsetele liigese vajadustele on ORTON FLEX.

Orton Flex sisaldab kuut aktiivset koostisosa: glükoosamiin, hüdrolüüsitud kollageen, hüaluroonhape, kondroitiin, ingverijuure ekstrakt, vitamiin C.

Kuuri antud toidulisandiga tasub teha juba enne murede tekkimist. Kindlasti tuleks sellele mõelda lisaks vanuse tõusule ka siis kui koormus liigestele on tavapärasest suurem, näiteks sportides või tekkinud ülekaalu korral.

Kõigi küsimuste korral aitame meeleldi – krista@surgitech.ee

 

Tugevat tervist,

AS Surgitech pere