+372 646 0660 (E - R 9:00-17:00)

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Kuidas leevendada lihaspingeid?

01.06.2021
Kuidas leevendada lihaspingeid?

Treeningute, suviste aiatööde ning pidevalt samas asendis istumise järel on lihaspinged sage probleem. Lihaspinged esinevad kõige sagedamini kaela- ja õlavöötmepiirkonnas - eriti tihe nähtus istuva töö tegijail. Seda iseloomustab enim hapniku ja verevarustuse nälg lihastes.
Ülekoormusjärgne lihaspinge on kerge tekkima peale rasket füüsilist tööd teinud inimesel. Ka külm tuul või vigastus võib kergelt tekitada pingeid lihastes - see on vaid keha loomulik kaitsereaktsioon ärritusele.

Mis aitab lihaspingete korral?

Liigese- ja lihasvalu puhul tasub eelistada geele ja kreeme. Ägeda lihase- ja liigesevalu ning põletiku korral kasutatakse jahutava toimega geele. Krooniliste valude korral, kui põletikke ei ole, ning lihasepingete ja -valude korral, tuleks aga eelistada soojendavaid salve-kreeme, mis parandavad verevarustust. Need tuleks õrnalt sisse masseerida.

MURMELIN on tõhus salv lihaspingete ja liigesvaevuste korral. MURMELIN salv sisaldab Alpi ümiseja õli, arnika ekstrakti, mägimänniõli ja mentooli. Väärtuslikud toimeained stimuleerivad vereringet pärast kehalist pingutust ja ka pärast sportimist. Salv mõjub rahustavalt lihastele ja liigestele, leevendab kaela, õla, selja ja teisi lihaspingeid ning toetab taastumist pärast seljalihaste ülepingutust. Salv sobib kasutamiseks nii noortele kui ka vanadele!

MURMELIN salv on suurepärane abimees nii liigestehädade ja luu- ning lihaskonna probleemide korral, kui ka kõigile spordiga tegelevatele inimestele, näiteks jalgratturid, kõndijad, matkajad, tantsijad, jalgpallurid. Pärast füüsilist koormust on hea MURMELIN salviga oma valutavaid lihaseid masseerida.

RUBILIND roll-on sobib kiireks lihaspingete leevendamiseks, on rahustava toimega liigestele ja lihastele. Seda on mugav ja lihtne kasutada, kuna on rullikuga pudelis. RUBILIND sisaldab rosmariiniõli, lavendliõli, kamprit, mentooli. RUBILIND RED on soojendava efektiga, mille tekitab selle koostises olev cayenne pipra ekstrakt (kapsaitsiin).

Sageli võib ihaspingeid põhjustada ka magneesiumivaegus. Kui rakkudes ei ole piisavalt magneesiumi, ei saa lihased lõõgastuda ning tulemuseks on tüüpilised sümptomid, mis võivad põhjustada ka krampe. Magneesium aitab lihastel lõõgastuda. Magneesiumivaegusest tingitud lihaste vaevusi saab leevendada näiteks magneesiumtsitraadiga - Magleq B6 MAX + D3 toidulisandiga, kus lisaks magneesiumile on täiendavalt veel vitamiin B6 ja vitamiin D3.

Toidulisand on mõeldud kasutamiseks tavatoidu täiendamiseks magneesiumi, vitamiin B6 ja vitamiin D3-ga, väsimuse ja organismi ülekoormuse korral, vaimse ja füüsilise stressi korral, pärast füüsilist pingutust. Magneesium ja vitamiin B6 aitavad vähendada väsimust ja kurnatust ja aitavad kaasa normaalsetele psühholoogilistele funktsioonidele. Magneesium aitab kaasa normaalsele lihaste tööle ja närvisüsteemi normaalsele talitlusele. Vitamiin D3 aitab hoida lihaste talitlust ja luid normaalsena, aitab kaasa kaltsiumi ja fosfori normaalsele imendumisele ja ärakasutamisele ning aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele.
Tasub teada ka seda, et magneesiumi viivad kehast välja alkohol, liigne kaltsium, rafineeritud ja töödeldud toit ja diureetikumid – näiteks kohv.

Liikuge palju värskes õhus ning püsige terved!