+372 646 0660 (E - R 9:00-17:00)

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Soovitusi nahaprobleemiga võitlemiseks

13.10.2021
Soovitusi nahaprobleemiga võitlemiseks

Sügis on käes ja jahenevate ilmadega näib ka naha seisund muutuvat - kuivus, karedus ja ketendus on külmemate ilmade mõju nahale. Selleks puhuks aitavad hästi rasvased kreemid, näiteks Octenicare kreem, mis hooldab ärritunud ja kuiva nahka ning sisaldab pantenooli ja bisabolooli - need kaks soodustavad naha taastumist ja on põletikuvastase toimega.
Juhul, kui tundub, et nahk ei taha kuidagi paraneda kreemiga, võib olla tegemist hoopis mõne muu nahahaigusega.

Lööve

Lööve väljendub tavaliselt punaste laikudena, mis sügelevad. Selline seisund võib tekkida mitmetel erinevatel põhjustel: nahaseenest, päikeseallergiast või mõnest muust asjast, mis on tekitanud nahal allergilise rekatsiooni. Tavaliselt peaks laigulise lööbe korral arsti juurde pöörduma.

Psoriaas

Kui nahal on tihked, hõbedase ketuga, mõnikord sügelevad laigud, viitab see psoriaasile. See on krooniline nahahaigus, mis kord ägeneb ning siis taandub. Selle päriliku eelsoondumusega tõve puhul on tegemist naharakkude jagunemise kiirenenud protsessiga, nii et kärmelt valminud naharakud ei jõua märkamatult eemalduda, vaid kuhjuvad nahale. Psoriaasi laigud avalduvad selgepiirilistena, need ilmuvad ja kaovad juhuslikult, kuid nende sagenemine toimub sügistalvisel perioodil, kuna seda seostatakse päikesevalguse vähesuse ja suurenenud kuivusega.

Atoopiline või kontaktdermatiit

Atoopiline dermatiit ehk nahapõletik on ägenemiste ja vaibumistega kulgev krooniline nahahaigus, mille peamiseks tunnuseks on sügelus, kuivus ja kare nahk. Atoopilise dermatiidi korral on häiritud naha loomuliku kaitsekihi moodustamine. Ägeda dermatiidi puhul võivad tekkida põletikulised, punetavad ja ketendavad või märguvad laigud. Sõltuvalt vanusest paikneb atoopilise dermatiidi lööve erinevalt. Seisund ägeneb talvisel perioodil ja külma ilmaga. Nahk ei talu üldse tavalisi pesutooteid (iseäranis nõudepesuvahendeid või muud kodukeemiat) ega naha tavalisi puhastusvahendeid.

Ekseem

Ekseemi tunnuseks on naha pindmise kihi põletik, kuivus, sügelus või punetus. Ekseemi puhul on väga oluline nahka mitte sügada, see ainult ärritab nahka veelgi ja ekseem süveneb. Ekseem on tihti pärilik, kuid seda võib põhjustada ka erinevad parfüümid, naha hõõrdumine sünteetilise materjaliga või villaga, stress, allergeenid, liighigistamine, diabeet või pesuseebid.

Selliste nahahaiguste puhul on oluline vaadata üle oma hügieenitarbed. Uued tooted võivad olla nahale harjumatud ning põhjustada ootamatult nahahaiguseid või ärritust.

Kui Teil esineb nahahaiguseid, soovitame kasutada Octenisan-i. See on on kerge ja õrn pesemisemulsioon, mis sobib kõikidele nahatüüpidele, ka neile, kellel on ülitundlikkus seebi suhtes. Octenisan ei sisalda seepi, lõhna - ega värvaineid ning on neutraalse pH tasemega.

Tänu erinevate toimeainete tasakaalustatud koostisele, sh. oktenidiini ja allantoiini sisaldusele, on Octenisanil head nahka hooldavad omadused.

Kasutamine: Kandke Octenisan pesuemulsioon lahjendamata niiskele pesulapile ja hõõruge ühtlaselt vajalikele kehaosadele. Soovituslik kontaktaeg pesemisel on vähemalt 1 min, seejärel loputage. Enne operatsiooni on soovituslik pesta Octenisaniga vältimaks võimaliku infektsiooni. Seda võib soovitada kõikidele nahatüüpidele, sealhulgas patsientidele, kellel on kalduvus allergiale ja nendele, kellel on ülitundlikkus seebi suhtes.