+372 646 0660 (E - R 9:00-17:00)

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Talvise terve naha meelespea

21.01.2019
Talvise terve naha meelespea

Lumised talveilmad on ilusad vaadata, kuid meie naha jaoks võivad need mõjuda rängalt. Nahk muutub kuivemaks, ärritunuks, sügelevaks, sest suured temperatuurikõikumised sise- ja välisruumide vahel on paratamatud. Õhk on palju kuivem ning seetõttu kuivab ka nahk kiiresti, olukorda ei leevenda ka külmad talvetuuled. Võib tunduda, et see kõik on paratamatu, kuid tegelikult on mõned soovitused, mis aitavad nahal selle perioodi valutumalt üle elada.  

Investeeri niisutisse

Talveperioodil langeb siseruumide õhuniiskus märgatavalt. Soovitatav on niisutada lisaks magamistoale neid ruume, kus viibid suurema osa päevast. Hea oleks, kui õhuniiskus oleks talveperioodil siseruumides üle 35%. 

Langeta temperatuuri

Kuigi jahedamate ilmade korral tahaks kohe siseruumide temperatuuri kõrgeks keerata, tasub seda tehes siiski piiri pidada. Terve naha säilitamiseks oleks hea, kui siseruumi temperatuur jääks 20-22 kraadi vahele. 

Piira veeprotseduuride aega

Pikk soe dušš jaheda ilmaga on tõeliselt mõnus, kuid naha jaoks on see järjekordne raskus, mida ületada. Naha seisukohalt oleks ideaalne 5-10-minutiline jahedam dušš. Ka käsi pestes tuleks liiga soojast veest loobuda. 

Vali hooajale sobivad tooted

Talvekuudel sobivad naha puhastamiseks kreemipõhised tooted. Hea oleks vältida kõiki toonikuid ja puhastusvedelikke, mis sisaldavad alkoholi. Paljud näoveed kuivatavad nahka veelgi ning võtavad muuhulgas maha ka naha loomuliku hea õlisuse. Sobiliku puhastustoote leiad siit!  

Kaitse nahka päikese eest

Talvisel ajal vajab nahk samuti UV kiirguse kaitset, sest lumi peegeldab päiksekiiri kuni 80% ulatuses omakorda tagasi. Eriti oluline on see talispordialadega tegeledes või kauem õues viibides. Seega on hallil, külmal ja lumisel talvepäeval päiksekaitse kasutamine sama oluline kui kuumal suvel. Talvel ei tohi kindlasti unustada oma huuli niisutada ning huulepalsam peaks samuti olema kaitsefaktoriga. 

Koori ka talvel

Tihti unustatakse talvel nahakoorimine ära. Ka sel perioodil tuleks aidata nahal surnud rakkudest vabaneda, eriti kätelt. Leia omale sobiv koorija ning koori kord nädalas käsi ja nägu ning niisuta kooritud piirkondi rikkalikult. Keha võiks pesta koorivate dušsigeelidega.

Kreemita tihti

Kui varem sai mainitud, et käsi tuleks pesta pigem leige veega ja kiiresti, siis peale igat pesu tuleks neid kreemitada. Kasulik nipp on nõudepesu ja majapidamistööde ajal kanda kummikindaid (tellida saab siit). Talvisel ajal sobivad õlisemad kreemid ja salvid, vedelamad tooted võib jätta soojemate ja niiskemate ilmade jaoks. Kätele sobiliku valiku kreeme leiab siit 

Vali õige toit ja piisav kogus vett

Talvel on küll mõnus juua sooja kakaod või latte’t, kuid unustada ei tohi kindlasti puhast vett. Vesi võiks olla veidi soojem ning sellesse võiks lisada ka sidrunit. Piisav kogus vett päevas aitab samuti naha loomulikku niiskustasakaalu hoida. Lisaks võib olla nahale kasu toiduainetest, mis sisaldavad rohkem omega-3 ja omega-6 rasvhappeid. Talvel tuleks lisaks jälgida tsingi ja C-vitamiini osakaalu toidulaual. Häid ja toetavaid toidulisandeid leiad siit

Iga inimese nahk on erinev ja unikaalne, seega katseta ja leia endale parimad ja sobilikumad tooted. Kui sul tekkis küsimusi või vajad nõu tootevalikul, võta meiega julgelt ühendust.

Kõik küsimused on oodatud – krista@surgitech.ee 

 

Kõike kaunist soovides,

 AS Surgitechi meeskond