+372 646 0660 (E - R 9:00-17:00)

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Mis muutub nahahoolduses sügisel?

15.10.2019
Mis muutub nahahoolduses sügisel?

See juhtub igal aastal: soe ja mõnus suvi saab läbi ning vaikselt hiilib ligi jahedam kuldne sügis. Nii raske kui see ka pole, tuleb suveriided kokku pakkida ja sügis-talve omad välja võtta. Täpselt nagu garderoob vajab muutmist, vajab seda ka nahahooldus.

Päevad lühenevad, temperatuurid langevad ja õhk muutub kuivemaks, mistõttu hakkab nahk kaotama väärtuslikku niiskust. Sügis on üleminekuaeg ja õiged sügisesed nahahooldusrutiinid parandavad tekkinud suvekahjustused ja valmistavad naha talveks ette. Päike ja soolane vesi võisid suve jooksul nahale oma mõju avaldada, nii et sügise peamised märksõnad on koorimine ja niisutamine.

 

Mõned näpunäited sügiseseks nahahoolduseks

Vaheta pesemisvahendit – mõnusalt ja värskelt lõhnavad seebid ja duššigeelid on peale päeva rannas omal kohal, kuid seep kuivatab nahka ning sügisel sellele kohta pole. Sügise saabudes vaheta pesemisvahendid seebivabade vastu. On aeg kreemisemad vahendid välja tuua.

Koori nahka – suvine päike võis nahka palju mõjutada. Sügist võiks alustada kogu keha koorimisega. Koorimiseks kasuta õlipõhiseid koorijaid, need nii koorivad kui ka niisutavad.

Vaheta välja kreemid – kergete losjoonide ja geelide aeg on selleks aastaks läbi ning ruumi tuleks teha täidlasematele kreemidele. Kreemid tekitavad nahale õlisema kihi, mis takistab naha kuivamist ja muudab selle kargele ilmastikule vastupidavamaks. Valiku salve-kreeme leiad siit!

Kaitse oma huuli – kui alustada huulte niisutamist juba sügisel, ei tekigi kuivade ja lõhenenud huultega hiljem probleeme. Parima tulemuse saamiseks kasuta keemiavabasid palsameid.

Investeeri kätekreemi – käenahk saavad sügisel ja talvel palju koormust. Sarnaselt huultega, aitab varakult alustatud hooldus nahka hoida ning kuivad ja karedad käed jäävad olemata.

Hoia oma jalgu – jalad kaovad järgmisteks kuudeks ilmselt saabastesse ja soojadesse sokkidesse, kuid hoolt tuleks nende eest ikka kanda. Kuivad ja lõhenevad kannad võivad väga ebamugavad olla, seega tuleks jalgu samuti koorida.

                            

Ära unusta päiksekaitset – kuigi rannas päevitamine on läbi, ei tähenda see, et järgmiste kuude jooksul võiks päiksekaitsele mõtlemise unustada. Näonaha kaitsmine päikese eest on oluline nii sügisel kui ka talvel. 

Allikas: www.liveabout.com/skin-care

 

Kaunist kuldset sügist,

Surgitechi meeskond