+372 646 0660 (E - R 9:00-17:00)

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Kuidas nahk vananeb?

23.08.2019
Kuidas nahk vananeb?

Vaatame, mis muutused toimuvad nahas iga kümnendi jooksul.

20ndad

Jõudes oma 20ndatesse võib tunduda, et murdeea nahaprobleemid on alistatud ning järgnevate aastate jooksul võib nautida kaunist ning kortsuvaba nahka. Paraku see päris nii ei ole. Nahk hakkab küll murdeea hormoonidemöllu järel rahunema, kuid rasu toodab ta endiselt rohkem. Seega on sel perioodil oluline jälgida oma nahka ning vastavalt naha vajadusele selle eest hoolt kanda. Kasuta tooteid, mis on mõeldud rasusemale nahale ning aitavad hoida normaalset tasakaalu. Kindlasti niisuta ja koori nahka.

Kahekümnendate teises pooles hakkab nahk tavaliselt muutuma kuivemaks. Iseenesest tundub see ju hea märk, mida oledki võib-olla oodanud, kuid see tähendab omakorda, et ilmuma hakkavad ka esimesed kortuskesed. Esimesed kortsud ilmuvad tavaliselt silmade ja suu ümber. See on hea aeg, et alustada probleemsemate piirkondade niisutamist.

Juhtub see seetõttu, et meie keha loomulik antioksüdantide tootmine hakkab kahekümnendate jooksul vähenema. Üksnes niisutamine ja päiksekaitsevahendite kasutamine ei pruugi aidata, eriti kuna see aeg elus on tihti väga stressirohke. Et hoida nahka kauem noorena, hakka kasutama antioksüdante sisaldavaid tooteid. Sellised tooted sisaldavad tavaliselt C- ja E-vitamiine, rohelise tee ekstrakti ning puuviljahappeid.

30ndad

Kolmekümnendates hakkab keha ainevahetus aeglustuma. See põhjustab nahakoes kollageeni ja elastiini sisalduse langemist, muutes teie naha palju õhemaks ja vähem elastseks. Nahk hakkab väsima ning muutub aina kuivemaks ja tundlikumaks. Igapäevased harjumused nagu silmade hõõrumine, liigne suhkru söömine, kissitamine, vähene magamine jne hakkavad tunda andma kortsukeste näol.

Vaikselt hakkavad tekkima sügavamad kortsud silmade ja suu ümber. Samuti tekivad pigmendilaigud ja katki võivad hakata minema pisikesed kapillaarid. Liigse päikese kahjustused hakkavad samuti selles vanuses välja paistma. Hommikuse silmade turse taandumine võib hakata kauem aega võtma kui varem.

Selles vanuses on palju abi B3 vitamiinist, mis aitab naha ainevahetust kiirendada. Seda leidub paljudes kreemides. Kindlasti tuleks veel süüa tervislikult, magada pigem selili, juua piisavalt vett, kaitsta end liigse päikese eest.

40ndad

Neljakümnendates eluaastates hakkab naharakkude loomulik elutsükkel veelgi aeglustuma. Kortsud näol süvenevad ning muutuvad paremini märgatavateks. Elastiini tase on veelgi madalam, mistõttu naha elastsus langeb veelgi. Ning nahk muutub veelgi kuivemaks.
Et nahk näeks välja noorem ja tervem, peaks oma igapäevasesse rutiini lisama rohkem kvaliteetseid vananemisvastaseid nahahooldustooteid. Jälgi, et kreemid ja muud nahahooldustooted sisaldavad retinooli, glükoolhapet ja peptiide. Need võivad aidata anda naharakkudele puuduolevat energiat.

Küüslaugu, rohelise tee, vee, kanafilee, vaarikate, oliivõli, lõhe, ubade ja kofeiini tarbimine võivad samuti aidata aeglustada kortsude teket. Erinevad uuringud on näidanud, et neis leiduvad erinevad omadused aitavad organismil nahka tervema ja nooremana hoida.

50ndad-60ndad

Alates viiekümnendatest muutub nahk östrogeeni taseme languse tõttu veelgi kuivemaks, eriti menopausi järgselt naistel. Tekib rohkem pigmendilaike ning nahk võib muutuda karedaks. Umbes viie-kuuekümneselt hakkab tekkima kiiremini uusi kortse ning olemasolevad laienema. Samuti võib sel ajal hakata lõualuul ja silmade ümber nahk vajuma. See on raskusjõu ning elatud eluaja tulemus.

Kui sellised vananemise ilmingud hakkavad endast aktiivsemalt märku andma, saate seda protsessi aeglustada kasutades rikkalikke niisutajaid, õlisid ja vaseliini. Teine asi, mida soovitatakse on treenimine – kaks korda nädalas aeroobset trenni võib muuta naha taas elastsemaks.

Valiku nahahooldustooteid leiad siit.

Lisaküsimustega võib julgelt meie poole pöörduda!

Kõike kaunist,

AS Surgitech