+372 646 0660 (E - R 9:00-17:00)

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Nippe bariaatrilise operatsiooni järgseks perioodiks

11.12.2019
Nippe bariaatrilise operatsiooni järgseks perioodiks

Maovähendusoperatsiooni tegemine on suur ning oluline samm ja muutus elus. Peale operatsiooni hakkab elu vaikselt aina paremaks minema, kuid iga päev ei ole kindlasti lihtne. Sellel perioodil on oluline lähedaste toetus ning enda piisav ettevalmistus tekkivateks võimalikeks raskusteks. Edasine söömine on üks väga suur osa sellest ning täpsed juhised annab selleks teile arst, kuid on hulk igapäevaseid tegevusi, mis kõiki ühtmoodi aitavad. 

Mõned näpunäited, kuidas peale operatsiooni paremini hakkama saada:

  • Mõni päev on raskem kui teine. Kiusatusi on igal hetkel. Suured söömistungid käivad reeglina lainetena - esmalt kogub see hoogu, siis saavutab maksimumi ja seejärel tegelikult kaob. Kui suuta sellele soovile võimalikult kaua vastu seista, siis see kaob ning järgmine kord on juba märksa lihtsam.
  • Söö regulaarselt: planeeri kolm põhitoidukorda ja kolm suupistet. Kui tekib ikka vahepeal tung midagi süüa, siis proovige seda edasi lükata nagu eelmises punktis kirjeldatud.
  • Närige oma toitu korralikult ja neelake see enne, kui panete järgmise suutäie oma kahvlile või lusikale. Kui märkate, et sööte liiga kiiresti, sööge peegli ees. Samuti sobib hästi laste söögiriistade kasutamine või 5-sendise mündi suuruste suutäite võtmine.
  • Harjake tihedalt hambaid (peale igat söögikorda ja näiteks siis, kui suurem näksimise tung on peal) või minge dušši alla. Lihtne trikk, mis töötab!
  • Proovige joomise ajal võtta väiksemaid lonksusid.
  • Tooge sammulugeja kapist välja! Vaadake oma keskmist sammude arvu pärast esimest nädalat ja proovige seda järgmisel nädalal suurendada 500 sammu võrra päevas. Hea lõpp-eesmärk on kümme tuhat sammu päevas.
  • Naera julgelt ja palju! Kas teadsite, et sada korda naerdes (südamest) põletab keha sama palju kaloreid kui kümne minuti sõudmisega?
  • Planeerige patustusi: see on oluline, sest kui jätate end millestki täiesti ilma, siis hakkate seda enam ihaldama. Aeg-ajalt on lubatud maitsev maiustus. 

Vitamiinide vajadus peale lõikust

Inimesed, kes on läbi teinud bariaatrilise lõikuse, vajavad olenevalt kaalukirurgiatüübist kindlas koguses lisavitamiine ja mineraale. Alates 2009. aastast on FitForMe meeskond välja töötanud toidulisandeid just selliseks olukorraks. Põhimõtteliselt on võimalik saada ühe kapsliga päevas täpne kogus vajalikke vitamiine ja mineraale. Tihti on keeruline peale maovähendusoperatsiooni vältida nende puudust, eriti juhul, kui puudus on tekkinud juba enne operatsiooni. FitForMe vitamiinid aitavad muuhulgas vältida raua, B-12 vitamiini ja foolhappe defitsiiti organismis. Kõik tooted on valmistatud parimatest koostisainetest, milles puuduvad allergeenid. Seetõttu ei sisalda FitForMe toidulisandid üldjuhul laktoosi, pärmi, gluteeni ega sünteetilisi lõhna-, värv- ja maitseaineid. FitForMe preparaat on välja töötatud teadusuuringute põhjal. Et sobitada spetsiaalsed multivitamiinipreparaadid võimalikult hästi bariaatrilise patsiendi vajadustega, teeb FitForMe meeskond tihedat koostööd bariaatriakirurgide, sisearstide, dietoloogide ja kaalukirurgia (WLS) patsientidega üle kogu Euroopa. Niiviisi on aastate jooksul välja töötatud eri vitamiinide doseerimise optimaalne koostis. Vitamiinidega saab tutvuda ja neid tellida siin! 

Küsimuste korral aitame meeleldi,

AS Surgitech meeskond, FitForMe ametlik esindaja Eestis