+372 646 0660 (E - R 9:00-17:00)

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Viirushaigused ründavad iga nurga pealt

28.11.2018
Viirushaigused ründavad iga nurga pealt

Üks peamine arsti poole pöördumise põhjus on ülemiste hingamisteede viirusnakkus, mida rahvapäraselt kutsutakse külmetushaiguseks. Tihti kulgevad need väga ägedalt ja saadavad põdeja haiguslehele. Hilissügiste sombuste ja jahedate ilmade saabudes sagenevad ka haigestumised ning talv on selliste viirusnakkuste tipphooaeg. 

Haigust võivad tekitada mitmed erinevad viirused nagu rino-, ehho-, gripi jm viirused. Olenevalt haigusest on ka selle tunnused erinevad, võib esineda köha, nohu, kurguvalu. Tihti kaasneb haigusega väsimus ja palavik, mõnikord ka valud liigestes ja luudes. Haigestuda võib kergesti, kui puutuda kokku haige inimesega. Nakkus levib köhides ja aevastades piisknakkusena. Hea uudis on see, et mitte kõik inimesed ei haigestu ning õnneks annab ise ka nii mõndagi ära teha, et haigestumise riski vähendada.  

Ideaalne toidulisand Sinus Forte 

Immuunsuse tugevdamisest rääkisime pikemalt juba siin. Praegune aeg aastas on ideaalne kasutamaks Sinus Forte 12+ toidulisandit. Lisandis olev tsink ja vitamiin D toetavad nõrgenenud immuunsussüsteemi. Tugeva immuunsussüsteemiga on märksa suurem tõenäosus viirustega kokku puutudes siiski terveks jääda. Lisaks toetavad nurmenuku ja pelargooniumi juure ekstraktid veel eraldi ülemiste hingamisteede tervist. Ingverjuure ekstrakt aitab säilitada lima sekretsiooni hingamisteedes ning toetab samuti immuunsüsteemi. Sinus Fortes olev raudürt mõjub rahustavalt kurgule ja häälepaeltele ning ka musta leedri õite ekstrakt toetab immuunsüsteemi.

Sinus Forte 12+ saab tellida siit!  

Veel nippe tervise tugevdamiseks 

Toidulisandid toetavad tervist, kuid vundamendi sellele loome ka kõige muuga. Siinkohal toome välja mõned nipid, mis aitavad selle sügis-talve tervemalt üle eldada.

-          Söö tervislikult ja kasuta palju kohalikku toorainet – kohaliku hooajalise toidu söömine tagab selle, et keha saab kõike, mida ta vajab. Jahedas kliimavöötmes elades vajab keha rohkem sooja sööki nagu näiteks köögiviljadega supid ja pajaroad. Sedasi süües soojendate keha ka seestpoolt ning tugevdate immuunsussüsteemi. Head vitamiiniallikad meie jaoks on küüslauk, sibul, erinevad köögiviljad nagu porgand, kartul, kõrvits, peet jm.

-          Joo piisavas koguses vedelikke – sügis-talv on ideaalne aeg erinevate teede joomiseks. Valik on äärmiselt lai. Eelistada tasub taas meie loodusest leiduvate marjade ja taimede naturaalseid teesid. Ära ei tasu unustada ka lihtsalt puhta vee joomist. 

-          Liigu ka jahedama ilmaga – liikumise tähtsust ei tohiks samuti unustada. Jaheda, vihmase ja tuulise ilmaga jalutama minemine ei tundu võib-olla esmalt kuigi ahvatlev, kuid õige riietusega on see tegelikult siiski mõnus. Ning jahedas jalutamine aitab ka kehal paremini karastuda. Kui aga välja ei soovi minna, on mitmeid muid treenimise võimalusi nagu spordisaalid, ujulad ning ka koduste vahenditega saab tagada piisava füüsilise koormuse. Leia endale sobivaim viis.

-          Toeta oma immuunsust – nagu eelpool mainitud, on praegune aastaaeg selline, mis vajab tihti siiki toidulisanditega turgutamist. Selleks sobib ideaalselt Sinus Forte. 

Küsimusi ootame jätkuvalt – krista@surgitech.ee 

 

Kõike kaunist soovides,

AS Surgitechi meeskond