+372 646 0660 (E - R 9:00-17:00)

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Kevadine nahahooldus

06.05.2019
Kevadine nahahooldus

Iga uue aastaajaga peaksid kaasnema uued nahahooldusrutiinid ning -tooted. Kuna kevad ja muutunud ilmad on juba käes, pole paremat aega kui praegu naha ettevalmistamiseks uueks hooajaks ning uute rutiinide päevakavva lisamiseks. Kuna kevad-suve hooaeg on palju päikeseküllasem ning niiskem kui talv, tuleb nahahoolduse puhul just sellega arvestada. Kui jälgida paari lihtsat nippi, jäävad suuremad nahaprobleemid tekkimata.

Naha koorimine

Naha koorimine on muidugi igal aastaajal oluline, see on lausa nii oluline, et väärib kordamist aasta läbi. Kuiva kliima, keskkütte ning jahedate kuivade ilmade tõttu on nahk kuivem olnud. Kevadeti on nahk, eriti näonahk, kahvatum ja tihti hallika tooniga. Just nüüd on hea aeg surnud naharakkude koorimiseks ning nahale uue sära andmiseks. Erinevaid häid koorijaid ning maske on turul palju, leia endale sobivaim.

Kergemad kreemid

Möödas on karvaste kapuutside, silmini tõmmatud sallide ning jäiselt puhuva tuule aeg. Nüüd võib rasvasemad ja tugevamad kreemid vahetada kergemate vastu. Seega on soovitatav õli-põhised kreemid kõrvale jätta ning kergemad niisutajad kasutusse võtta. Valik on taas äärmiselt lai ning otsustamisel tuleb lähtuda naha eripäradest ja tüübist.

Nahahoolitsused

Peale pikka talve võiks võimalusel hellitada oma nahka mõnusate spa-protseduuridega. Kui spaasse minna ei jõua, võib mõnusaid maske ja hoolitsusi ise teha. Lihtsaid nahatüübile sobivaid koduseid hoolitussoovitusi võib internetist väga palju leida. Soovitatav oleks vähemalt korra aastas siiski ka kosmeetikut külastada.

Päiksekaitse olulisus

Päiksekaitse on oluline aasta läbi, sest UV-kiired ei kao ühelgi aastaajal ära. Kevad-suvel on kaitstavat pinda lihtsalt märksa rohkem. Juba esimesed soojemad ilmad tekitavad tihti palju päiksepõletusi. Seega tuleks enne pikemaid õuesviibimisi kasutada kaitsekreemi. Ära unusta ka huuli. Huulepalsam peaks samuti sisaldama UV-kaitset.

Silmaümbruskreemid

Levinud on arvamus, et silmaümbruskreeme peaks kasutama üksnes vanemas eas kortsude vastu. Tegelikult on tark alustada naha niisutamist kergemate kreemidega juba noorest east. Silmaümbrusnahk on äärmiselt õhuke ning kaitsetu. Päiksepaisteliste ilmadega on kasu ka suurtest päikseprillidest, mis kaitsevad nii nahka kui hoiavad ära silmade kissitamise.

Naturaalne kosmeetika

Taas midagi, mis on oluline igal aastaajal. Kosmeetikatoodete valik on sama oluline kui nahahooldustoodete valik. Kasutades häid hooldustooteid, kuid sobimatut kosmeetikat, pole tulemus kindlasti ootuspärane. Tee kindlaks, et sinu kosmeetika on tervislik, vali näiteks mineraalkosmeetika ja vali parabeenivabad tooted. Suvisel ajal peaks ka kosmeetika olema võimalikult kerge ja õlivaba.

Seesmine hoolitsus

Särava naha saavutamiseks tuleb kindlasti üle vaadata toidulaud. Kõige lihtsam soovitus on juua piisavalt puhast vett ning süüa piisavalt puu- ja juurvilju (ning muidugi üldse tasakaalustatult ja tervislikult). Et vesi oleks maitsvam, võib sinna lisada erinevaid marju, kurki, laimi.

Kasulik nipp

Suve saabudes muutuvad nahk ning juuksed rasusemaks. Sellest tulenevalt tuleks tihedamini vahetada padjapüüre, kuna need koguvad öö jooksul suure hulga rasust endasse. Hea padjapüüride vahetamise sagedus võiks olla kord nädalas.

Tule ostlema

Nahahooldustooteid tuleks regulaarselt uuendada. Erinevatel kreemidel on erinevad säilivusajad, kontrolli enne kasutamist need kindlasti üle. Valiku mõnusaid kreeme leiad meie e-poest.

 
Lisaküsimustega võib julgelt meie poole pöörduda – krista@surgitech.ee

 
Kaunist kevadet

AS Surgitech