+372 646 0660 (E - R 9:00-17:00)

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

5 kollageeni kasutegurit

02.01.2020
5 kollageeni kasutegurit

Kollageen on üks äärmiselt oluline valk, mida meie organism vajab. Kollageeni toodab meie keha, kuid vananemise käigus väheneb see järk-järgult. Peale selle mõjutavad kollageeni tekkimist ja selle kiiremat kadu mitmed tegurid nagu stress, liigne päike, halvad toitumisharjumused, suitsetamine, unepuudus jne. Kollageeni vähenemine organismis on üks peamiseid põhjuseid, miks meie nahk vananedes kortsub, liigesed valutama hakkavad ning üldine ilme tuhmiks muutub.

Siinkohal toome välja viis kasutegurit, mida võib kaasa tuua kollageeni tarbimine toidulisandina. 

Võib parandada naha tervist

Kollageen on naha peamine komponent. See mängib rolli naha tugevdamisel ning võib mõjuda kasulikult naha elastsusele ja niiskusele. Vananedes toodab keha vähem kollageeni, põhjustades naha kuivamist ja kortsude teket. Erinevad uuringud on näidanud, et kollageeni sisaldavate toidulisandite tarbimine aitab seda protsessi aeglustada. Lisaks võib kollageenilisandite võtmine soodustada muude valkude, sealhulgas elastiini ja fibrilliini tootmist, mis aitavad nahka struktureerida.   

Aitab leevendada liigesvalu 

Kollageen aitab säilitada kõhre terviklikkust, mis omakorda kaitseb liigeseid. Kuna vananedes väheneb kollageeni sisaldus meie kehas, suureneb risk degeneratiivsete liigesehaiguste, näiteks osteoartriidi tekkeks. Mõned uuringud on näidanud, et kollageenilisandite võtmine võib aidata parandada osteoartriidi sümptomeid ja vähendada üldist liigesevalu. Teadlased on väitnud ning tegevelvad selle uurimisega, et täiendav kollageen võib koguneda kõhre ja stimuleerida kudesid kollageeni ise juurde tootma. Kollageeni toidulisandid võivad tugevdada liigeseid, vähendada valu ning vähendada põletikku. Kui soovite võtta kollageeni toidulisandit valu leevendamiseks, soovitavad uuringud alustada annusest 8–12 grammi päevas. 

Proovi ise järele: ORTON FLEX suukaudse lahuse pulber

Võib aidata tugevdada luusid 

Luud sisaldavad suures koguses kollageeni, mis annab neile struktuuri ja aitab neid tugevana hoida. Kuna vananedes väheneb meie kehas kollageen, väheneb ka luumass. See võib viia selliste seisunditeni nagu osteoporoos, mida iseloomustab madal luutihedus ja mis on seotud suurema luumurdude riskiga. Uuringud on näidanud, et kollageenilisandite võtmine võib organismi aidata nii, et see pärsib luu lagunemist.

Võib aidata kasvatada lihasmassi

1–10% lihaskoest koosneb kollageenist. See valk on vajalik, et hoida lihased tugevad. Uuringud näitavad, et kollageenilisandid aitavad suurendada sarkopeeniaga inimeste lihasmassi. Teadlased on leidnud, et kollageeni võtmine võib soodustada lihasvalkude, nagu kreatiini sünteesi, ja stimuleerida ka lihaste kasvu pärast treeningut, kuid see vajab veel edasist uurimist. 

Toetab südame tervist

See on taas valdkond, milles tõsisemad uuringud alles käivad, kuid usutakse, et kollageenilisandite võtmine võib aidata vähendada südamega seotud ohtlike seisundite riski. Kollageen pakub struktuuri arteritele ja veresoontele, mis kannavad verd südamest ülejäänud kehasse. Ilma piisava koguse kollageenita võivad arterid muutuda nõrgaks ja hapraks. See võib põhjustada ateroskleroosi, haigust, mida iseloomustab arterite ahenemine, mis omakorda võib põhjustada südameinfarkti ja insulti. 

Allikas: https://www.healthline.com/nutrition/collagen-benefits 

Tugevat tervist,

AS Surgitech