+372 646 0660 (E - R 9:00-17:00)

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

7 lubadust uueks aastaks, mis aitavad sul hoolitseda enda tervise eest

13.01.2020
7 lubadust uueks aastaks, mis aitavad sul hoolitseda enda tervise eest
  1.  Limiteeri sotsiaalmeedia kasutamise aega – mitmed uuringud on näidanud, et sotsiaalmeediast saadav ning tihti kallutatud info ja kuvandid võivad mõjuda halvasti vaimsele tervisele. Näiteks võib jääda Instagrami kontodelt mulje nagu teistel oleks imeline ja muretu elu, sest tihti jagatakse vaid häid ja õnnelikke hetki, mitte vastupidi. Sel aastal võiks endale lubada, et astud sammukese tagasi valereaalsusest ning pühendad rohkem aega reaalsele suhtlusele ja iseendale. Ideaalne oleks üldse sotsiaalmeediakontod sulgeda.

  2. Mine varem magama – pikem ööuni aitab tunda end järgmisel päeval värskemana. Unepuudus seevastu võib tekitada mitmeid terviseprobleeme. Luba endale ka seda, et sel aastal lülitad sa kõik ekraanid tund enne magamaminekut välja ning voodi on koht vaid magamiseks (ja seksimiseks). Loo endale mõnus magamaminekurituaal, mis aitab ajul mõista, et on aeg puhkama hakata.

  3. Joo vähem – pühadeperioodil napsutavad paljud inimesed märksa rohkem kui muidu, seega on oluline sellelt „rongilt“ kiiresti maha astuda. Alkoholil on märksa rohkem kahjulikke ning halbasid mõjusid tervisele kui häid. Lisaks aitab alkoholist loobumine paremini magada, raha kokku hoida ning meeleolu parandada. Miks üldse veel alkoholi juua?

  4. Treeni regulaarselt – piisav kogus treeningut nädalas aitab tõsta organismi õnnehormoonide hulka, mis parandab tuju ja heaolutunnet. Treenimine ei tähenda seda, et peaks tunde jõusaalis rauda tõstma, piisab ka rohkem liikumisest ja väikeste positiivsete muudatuste tegemisest. Miks mitte proovida paar korda nädalas ujumas käia ning hommikuti jalutamas? Igapäevane mingis vormis liikumine paneb end kindlasti paremini tundma.

  5. Ole isekam – see ei tähenda, et peaks olema kuidagi ülbe, vaid luba endale, et sel aastal teed rohkem seda, mis päriselt meeldib ning ütled ei asjadele, mida sa tõesti teha ei soovi. Kui sa ei soovi sõpradega öösel pidutsemas käia, vaid eelistaksid diivanile kerra tõmmata ja filmi vaadata, siis nii teegi. Räägi lähedastele oma tunnetest ning kui miski häirib, siis anna sellest ka teistele teada. Ole teiste ja enda suhtes aus ning austav ja ära tunne end süüdi, kui ennast esikohale sead.

  6. Leia aega iseendale – iseenda ning enda heaolu tuleks alati tõsta prioriteediks. Mis paneb sind ennast hästi tundma? On see mõnus aroomivann küünaldega, õhtu sõpradega, segamatu raamatulugemine või jalutuskäik looduses. Leia see, mis sind laeb ja õnnelikuks teeb ning leia selleks iganädalaselt piisavalt aega. 

  7. Toitu teadlikult – proovi uuel aastal paremini ja tervislikumalt süüa. Tänapäeval leiab suurel hulgal infot ja soovitusi, mis on tervisele hea ja mis mitte. Kuula oma keha ja leia enda jaoks parim tasakaal. Ning võib-olla polegi kalorite lugemine kõige olulisem, vaid sel aastal võiks rohkem tähelepanu pöörata mitmekülgsele ning vitamiinirikkale toidulauale. Kindlasti on teatud perioodidel oma kohal ka erinevad toidulisandid. Laia valiku kvaliteetseid toidulisandeid leiad siit! 

Tervislikku uut aastat!

AS Surgitech meeskond