+372 646 0660 (E - R 9:00-17:00)

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Kui suvel kimbutavad putukad ja tekib päiksepõletus

26.07.2018
Kui suvel kimbutavad putukad ja tekib päiksepõletus

Ühe õige suve juurde kuuluvad rannapäevad, päiksevannid ja grillpeod ning sel aastal on eestlaseid tõeliselt mõnusa suveilmaga korralikult hellitatud. Samas käivad sellega tihti käsikäes ka putukahammustused ja päiksepõletused, mis võivad kogu mõnulemisele varju heita.  

Putukahammustuste ennetamine ja leevendamine  

Üldiselt ei põhjusta sääse- ja parmuhammustused ohtlikke reaktsioone, kuid palju ebamugavust kaasneb nendega küll. Iseenesest ei pruugi sa näiteks sääsehammustust tundagi, kuid sääse sülg on see, mis võib tekitada kergeid allergilisi reaktsioone ja põhjustada tüütut sügelust.

Ennetavad nipid putukahammustuste vältimiseks:

-          tea, et sääsed on kõige aktiivsemad päiksetõusul ja -loojangul;

-          võimalusel kanna pikki riideid ja kinniseid jalanõusid;

-          eelista heledates toonides riideid;

-          leia omale sobivaim putukatõrjevahend;

-          õhtuti akent avades, kustuta tuled;

-          putukarohkes kohas elades, kasuta putukavõrke;

-          püüa vältida tugeva lõhnaga parfüüme ja kehahooldusvahendeid. 

Kui putukad saavad siiski jaole, hoidu sügamisest, sest nii võivad bakterid haava sattuda ja tekkida suurem põletik. Kui juhtud olema hammustuste vastu väga allergiline, tasub kindlasti nõu pidada arstiga. Üldjuhul aitab hammustuse koha jahutamisest ning koduapteegis tasub kindlasti hoida mitmekülgselt abistavat Arnika geeli. Geelil on mõnus jahutav toime, mis alandab paistetust ning stimuleerib vereringet. Arnika geel sobib nii putukahammustustele kui ka sinikatele ning seda, juba 80ndatel välja töötatud, geeli pole võimalik ülehinnata. Mägiarnika sisaldab aktiivaineid seskviterpeenlaktoone, mis stimuleerivad vereringet ja on põletikuvastaste omadustega. Lisaks on see ideaalne päiksepõletuste korral, mis on teine suvega kaasnev oht.  

Päiksepõletuste vältimine ja ravimine  

Päikselisel suvel nagu sel aastal juhtub tihti, et päikese tugevust alahinnatakse ning naha oma ülehinnatakse. Kuid võimalusel tasuks siiski nahapõletusi ennetada, sest tagajärjed võivad olla üpris tõsised. 

Nipid naha päikese eest kaitsemiseks:

-          väldi pikalt päikese käes olemist aktiivsel ajal (11.00-14.00);

-          pea meeles, et vesi ja ka muud pinnad peegeldavad valgust;

-          päiksekiired tulevad lihtsalt läbi ka kergematest pilvedest;

-          kanna vajadusel peakatet ning kaitse oma kõrvu;

-          joo rohkem vett;

-          sea endale sobiv päikse käes olemise ajaline piirang.

Kui päike on jõudnud nahale juba liiga teha, siis ravi seda kohe. Alusta naha jahutamisest, käi tihedalt jahedas vannis või dušši all ning tee jahedaid kompresse. Kuivata nahka õrnalt ja jäta kahjustatud piirkond niiskeks. Niisuta nahka ka seespidiselt ning joo palju puhast vett. Sama oluline kui jahutamine ja seespidine niisutus on naha pinna pidev niisutamine. Selleks sobib ideaalselt juba varem mainitud Arnika geel nagu ka Vivocini jahutav ja taastav losjoon. Losjooni ainulaadne koostis annab nii kohese kui ka pikaajalise jahutava ja rahustava efekti. Tänu Vivocini losjooni vitamiinide ja teiste niisutavate koostisainete kõrgele sisaldusele toetab see naha loomulikku uuenemist ning aitab säilitada naha kaitsebarjääri. Kuigi kahjustused võivad tunduda ajutised, siis päris nii see pole - liigne UV-kiirgus võib põhjustada pikaajalisi nahakahjustusi ja lõppeda raskete haigustega. Nautige suve ja päikest, kuid pidage mõistlikku piiri!  

Kaunist suve jätku!

AS Surgitech pere