+372 646 0660 (E - R 9:00-17:00)

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Kuidas magamiseks valmistuda?

29.10.2020
Kuidas magamiseks valmistuda?

Une tähtsust meie organismile ja tervisele ei saa alahinnata. Ideaalis võiks kolmandiku päevast veeta magades ja jõuvarusid taastades.
Kuidas häälestada oma keha uneks ning aidata ajul melatoniini (nn unehormooni) vabastada, et uni saabuks kiiresti ning oleks piisavalt sügav? Siin on mõned näpunäited selleks.

Kodus

Soovitatav on süüa päeva viimane söögikord vähemalt kolm tundi enne magamaminekut. See võiks olla kergesti seeditav, et suurem seedimine ei jääks uneajale.
Pool tundi pärast õhtusööki võiks seedimise soodustamiseks juua taimeteed või mineraalvett. Seda tüüpi joogid toimivad tavaliselt kahel viisil - stimuleerivad seedemahlu ja aitavad rahuneda.
Pärast õhtusööki võiks tegeleda selliste tegevustega, mis ei nõua palju füüsilist pingutust ja ei hõlma palju emotsioone. Kui veedad õhtu teleri ees, jälgi programmi ning vali saated/filmid/sarjad, mis aitavad lõõgastuda. Hilisõhtu pole parim aeg põnevike ja märulifilmide vaatamiseks.
Tee õhtusest pesemisest rituaal, mille keskpunktiks oled sina ise. Muuda vannituba koduseks spaaks. Lõhnavate soolade, õlide, küünalde, õrna muusikaga mõnusaks veeprotseduuriks. Keskendu lihtsatele tegevustele – keha kreemitamisele, juuste harjamisele jne. Häirimatu rahu on see, mida vaim ja keha vajavad!
Vähenda kodus valguse intensiivsust ja summuta helisid tekitavad seadmed.

Magamistoas

Põhiline on säilitada rahu ja segamatus!
Esiteks vaata üle magamistoa sisustus ja üldpilt, kas see soodustab lõõgastumist. Soovitatakse valida mahedad toonid, eelista värvidest rohelist, karamellist, hallikaid ja valgeid. Seda tooni seinad, vaibad ja kardinad võiksid aidata lõõgastuda.
Teiseks veendu, et sul oleks hea voodi, madrats ning voodipesu – see investeering tasub end kordades ära, sest hea uni on kui ravim. Investeeri kvaliteetsesse madratsisse, mis ei tekita positsiooni vahetamisel helisid, tagab hea õhuringluse jne. Vaata, et padi oleks just sinu uneasendile sobiv. Proovi läbi erinevat tüüpi, paksust ning raskust tekke, et leida sobivaim.
Ning äärmiselt oluline on hoida magamistuba meelelahutuse, ekraanide jm vaba. Magamistuba peaks olema ruum, mis seostub juba alateadlikult vaid lõõgastumise ja unega.

Voodis

Mida teha, kui ülalnimetatud soovitustest pole kasu ja uni ei tule?
Ära anna järele kiusatusele vaadata telefoni, telerit või lülitada sisse sülearvutit. Monitorist kiirgav valgus häirib melatoniini tekkimist organismis. Keskenduge sel hetkel näiteks loodusele.

On mitmeid hingamistehnikaid, mis aitavad rahuneda ja uinuda. Siin on üks variant: lama mõnusalt pikali ja pane keel suulaele just esihammaste taha. Lõdvesta näo-, keele- ja kaelalihased. Keskendu rahulikule nina kaudu hingamisele - õrnale õhupuhumisele. Kujuta ette, et õhuvool jõuab kuklasse ja siis voolab see soojalt kopsudesse ja kõhtu. Hinga õhku ninakaudu ilma igasuguse vaeva ja kunstliku kinnihoidmiseta.

Kui und ikka ei ole, ei tasu voodisse oma mõtete küüsi seda pikaks ootama jääda. Selle asemel võiksid teha midagi positiivset ja rahustavat, näiteks lugeda raamatut või teha kerget meeldivat käsitööd.

 

Millal on melatoniinist toidulisandina abi?

-        Reisimisest tingitud ajavahe mõjude korral

-        Uinumisraskuste korral

-        Liiga varase ärkamise puhul

-        Kui soovid muuta oma unerütmi

-        Öiste ärkamiste puhul

 

NervoCalm Sleep toidulisand melatoniiniga on mõeldud neile, kellel on raskusi uinumisega ja rahuliku unega; kes kannatavad närvipinge all, ja kes soovivad end õhtul ja öösel lõõgastunult tunda. Melatoniin aitab vähendada uinumiseks kuluvat aega. Kannatuslille ekstrakt aitab lõõgastuda ning tagada rahustava une. Melissi lehtede ekstrakt aitab vähendada närvipinget ning loob positiivse ja lõõgastunud meeleolu. Ka humala essents on lõõgastavate omadustega ning L-teaniin rahustava toimega.

 

Ilusaid unenägusid,

AS Surgitech meeskond