+372 646 0660 (E - R 9:00-17:00)

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Milleks keha vajab tsinki?

02.12.2019
Milleks keha vajab tsinki?

Tsink kaitseb immuunsüsteemi
Tsink aitab tugevdada immuunsust ning seeläbi on organism kaitstum erinevate ohustavate toksiinide ja võõrkehade eest. See on oluline ka rakkude arendamisel ning piisav kogus tsinki on üks oluline osa sellest, et areneda saaksid terved rakud. Lisaks vajab organism tsinki, et võidelda viirusega nakatunud rakkude vastu.  

Põhimõtteliselt kahjustab tsingi puudus loomulikku immuunsusvõimet, muutes sind haigustele vastuvõtlikumaks.

Tsink aitab hoida veresuhkrutaset stabiilsena
Insuliin on hormoon, mis vastutab organismi veresuhkru taseme stabiilsena hoidmise eest. See on omakorda tervisele ülitähtis. Tsink mängib rolli kõhunäärmes insuliini sünteesis, säilitamises ja vabastamises. Niisiis, tsingi defitsiit võib negatiivselt mõjutada insuliini taset, mis omakorda võib tekitada erinevaid isusid ning lõpuks mõjutada ka veresuhkru taset negatiivselt. 

Tsink aitab kehal paraneda
Tsink omab vere töös mitmeid olulisi funktsioone. Üheks ülesandeks on sel aidata verel hüübida, seega piisav kogus tsinki mängib olulist rolli lõikehaavade ja kriipsude-kraapsude paranemisel. Samas muidugi on inimesed erinevad ning otseselt reeglit, kui kiiresti haav paraneb, ei ole. Kuid kui märkad, et haavad paranevad aeglasemalt kui tavaliselt, võib kahtlustada tsingi puudust.

Tsink aitab kaasa ainevahetusele
Tsingil on oluline roll täita ka seedimise juures. Tsink osaleb paljudes seedetrakti tegevustes, mis tähendab, et see aitab kehal toitu seedida ja toitaineid korralikult omastada. Tsingi puudus jällegi takistab seda. Tsink aitab metaboliseerida valku, süsivesikuid ja rasva. Tsingi defitsiidi korral võib tekkida energiapuudus ning ka kaalukaotamine võib olla märksa keerulisem.  

Veel erinevaid võimalikke tsingi kasutegureid
On uuritud ja leitud
, et tsingist võib olla abi veel ka kõhulahtisuse ravil, mälu parandamisel, külmetuste ja akne ravil, vanusega tekkivate haiguste ennetamisel jpm. 

Tsingi puudust tingib ennekõike vale toitumine. Tasakaalustatud toidusedeli korral on oht väike ning igaks juhuks toidulisandeid pole mõistlik tarbida. Oluline on aga see, et meie organismil puudub spetsiaalne tsingi ladustamise süsteem, mistõttu on stabiilse ja piisava taseme hoidmiseks oluline tagada igapäevane tsingi tarbimine. Head tsingiallikad on mereannid, punane liha, munad, piimatooted jne. Juurviljadest on kehal tsinki märksa raskem omastada kui lihast. Kui tegeled mingilgi määral taimetoitlusega, tuleks tsingile eraldi rõhku pöörata ning enamasti on siis vaja tsinki toidulisandite näol juurde manustada. Omalt poolt soovitame sellisel juhul toidulisandit Cynek Forte. Toote kohta täpsema info ning tellimisvõimaluse leiab siit!

 

Tugevat tervist,

AS Surgitech