+372 646 0660 (E - R 9:00-17:00)

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Lihaste taastamine

29.07.2019
Lihaste taastamine

Puhka rohkem

Une ja füüsilise koormuse vahelise täpse suhte osas on mitmeid arvamusi, kuid selles, et vähene uni võib avaldada taastumisele negatiivset mõju, ollakse ühel meelel. Unepuudus mõjutab kogu keha ning kõiki süsteeme, nii et korralik 7-9-tunnine uni ööpäevas aitab ka peale treeningut organismil märka paremini ja kiiremini taastuda.

Kuula muusikat

Muusika ei aita mitte üksnes mõnusamalt trenni teha, vaid võib omada olulist rolli ka taastumisel. Rahuliku tempoga laulud aitavad kiiremini aeglustada südamelöökide sagedust ning alandada veres laktaatide taset, mis esmajärjekorras põhjustabki muidu lihasvalu.

Tarbi magneesiumi  

Magneesium mängib olulist rolli mitmetes lihaste tööd ja energiatootmist mõjutavates protsessides. Muuhulgas aitab magneesium lihastel kergemini lõõgastuda, aidates ka lihaskrampide vastu. Kuna tänapäeval toiduga tihti piisavalt magneesiumi ei saa, tuleks aktiivsematel inimestel seda juurde tarbida. 

Söö valgurikast toitu

Valku võiksid sisaldada nii õhtu viimane kui hommiku esimene söök. Kerge valgusnäkk enne und aitab lihastel paremini taastuga ning kehal välja puhata. Hommikune valgurikas söök aitab lihastel kasvada ning kuna valku seeditakse pikemalt kui näiteks süsivesikud, siis kestab täiskõhutunne samuti kauem.

Joo piisavalt vett

Treenides kaotab keha rohkem vedelikku, seega treeningu ajal ja peale seda aitab vee tarbimine kiiremini ja paremini organismil taastuda. Piisav kogus oleneb taas treeningu intensiivsusest, kehakaalust jne.

Mine massaaži ja puhka

Mõnus massaaž aitab samuti lihastel lõõgastuda ja taastuda. Üks kosutav massaaž sobib tegelikult igal ajal ja igaühele. Oluline on lasta lihastel puhata ja taastuda ning mitte ületreenida. Kui tihedalt keegi võiks trenni teha, oleneb juba vanusest, treenitusest ja paljust muust.

Proovi salve

Liigestele ja lihastele on palju erinevaid salve. Soovitame aktiivsetele inimestele Alpi ümiseja õli, arnika ekstrakti, mägimänniõli ja mentooli sisaldavat Murmelin salvi. See aitab stimuleerida vereringet pärast aktiivset liikumist ning mõjub rahustavalt lihastele ja liigestele. Rohkem infot leiab siit.

Allikas: https://greatist.com/fitness

Kaunist suve jätku,

AS Surgitech