+372 646 0660 (E - R 9:00-17:00)

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Hakkame liikuma

19.06.2020
Hakkame liikuma

Kaalu kaotamine kõlab tihti nagu suur töö ja ettevõtmine. Selline kuvand võibki tekkida, sest paljud tervisliku elustiili propageerijad lisavad näiteks sotsiaalmeediasse tihti higist nõretavaid jõusaali fotosid või keerulisi füüsilisi väljakutseid. Kuid tegelikult võib salenemine tähendada ka lõbutsemist ja seda suurepärase enesetunde saatel. Ning tervislik kehakaal ja hea enesetunne on kõigile olulised, eriti veel diabeetikutele või selle riskigrupile.

Mõtle järgmistele väidetele:
• Kehaline aktiivsus on võtmetähtsusega kehakaalu alandamisel ja veresuhkru kontrolli all hoidmisel.
• Aktiivsem võib olla igaüks, olenemata vanusest või kaalust. Oma hetke aktiivsusest saab alati natukene aktiivsem olla, isegi kui keha seab selleks füüsilised piirangud.
• Alati ei peagi eraldi n-ö trenni tegema – niitmine, lehtede riisumine, poodi jalutamine, isegi põranda pesemine on juba head algused.

Miks on see oluline?

Esiteks põletab füüsiline aktiivsus liigsed kalorid, mis muidu muutuks rasvaks. Lihtsalt öeldes, mida rohkem liigutada ja kaloreid põletada, seda lihtsam on kaalu (normaalse toitumise juures) kaotada.
Teiseks ehitab füüsiline aktiivsus lihaseid. Mida suurem on lihasmass, seda rohkem kaloreid põletab keha ka loomulikus olekus, isegi puhates.
Kolmandaks tõstab see tuju ja enesetunnet ning aitab leevendada ärevust ja depressiooni.

Kuidas alustada?

Kui oled alles treeningutega alustamas ning sul on mõni tervislik probleem, võiksid rääkida oma arstiga kõigist piiridest või muredest, mida pead võib-olla kaaluma. Järgmisena tuleks välja mõelda, mis sulle meeldib üldiselt. Selleks võib olla loodus, inimesed, muusika vms. Ning sellest tulenevalt saab leida midagi aktiivset seda toetama. Näiteks kui sulle meeldib loodus, võta plaani iganädalaselt mõnd uut tervise- või loodusrada läbida. Kui sulle meeldib inimestega suhelda, otsi mõni rühmatreening, kus käia või loo oma sõpradest rühm, kus iganädalaselt uusi põnevaid aktiivseid tegevusi proovite. Muusikaarmastajad võiksid kaaluda erinevaid tantsutrenne. Ning kui tunned tegelikult puudust lihtsalt rahulikust ajast endale, otsi internetist sulle sobiv treeningvideo ja võta seda kui aega iseendale. Igaüks leiab kindlasti midagi endale, kasuta lihtsalt oma kujutlusvõimet.

Alustada võiks kuni 30-minutiliste treeningutega päevas, neli korda nädalas. See võib olla 30 minutit korraga või jagatult 10- või 15-minutilisteks osadeks, kuidas iganes võimalik ja mugav on.

Põhimõte on, et pole vahet, mida ja millal sa teed, peaasi, et end liigutad ja hästi tunned. 

Kampaania!

Tuletame ka kõigile diabeetikutele ja Accu-Chek-i kasutajatele meelde, et meie 3+1 kampaania kõigile testribadele kehtib jätkuvalt. Ostes korraga kolm karpi ükskõik milliseid Accu-Chek testribasid, saab ühe karbi tasuta. Kampaania kehtib üle Eesti kõigis hästi varustatud apteekides (ka Haigekassa soodustusega testribasid ostes) või meie kontorist Tallinnas (kus küll Haigekassa soodustust pole võimalik rakendada). 

Allikas – www.roche.com 

Kaunist suve,

Surgitechi meeskond