+372 646 0660 (E - R 9:00-17:00)

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Saabub külmetushaiguste hooaeg

27.09.2018
Saabub külmetushaiguste hooaeg

Külmetushaigused kimbutavad aasta jooksul meist paljusid ning kahjuks ei ole olemas veel ühte ja tõhusat ravimit, mis selle vastu aitaks. Lähenev periood on selliste haiguste osas vägagi aktiivne ning kui sa ei soovi sel aastal nohu, köha ja valusa kurgu lõksu langeda, siis loe kindlasti edasi. 

Omalt poolt annab palju ära teha ning parim kaitse külmetushaiguste vastu on tugev immuunsüsteem. Mida varem oma immuunsuse tõstmisega alustada, seda parem. Toome siinkohal välja teada ja tuntud tõed, mis aitavad immuunsust tõsta ja hoida:

-          sea oma tervis esikohale;

-          hoia stress eemal ja ole positiivne;

-          puhka ja maga piisavalt;

-          joo palju puhast vett;

-          liigu iga päev vähemalt pool tundi värskes õhus;

-          ära liialda alkoholiga ning ära suitseta;

-          söö mitmekülgselt ning tervislikult;

-          hoia oma kaal normis;

-          pese tihedalt käsi ja väldi haigete inimeste lähedust.

 

Tihtipeale sellest aga ei piisa või pole võimalik kõiki punkte teatud perioodil jälgida. Sellisel juhul tasub appi võtta toidulisandid, mis tagavad piisava vitamiinide ja mineraalide olemasolu organismis. Heaks abimeheks on meil pakkuda Oprin Forte ning Sinos Forte 12+ toidulisandid. 

 

Oprin Forte on toidulisand ternespiima ja lüsiiniga, mis sobib ideaalselt kasutamiseks nõrgenenud immuunsüsteemi toetamiseks. Oprin Forte sisaldab muuhulgas veel sidrunmelissi lehtede ekstrakti, greibiseemnete ekstrakti, C-vitamiini, tsinki, B2, B6, B1 ja B12 vitamiini.

 

Ternespiim on piim, mida saab lühikesel perioodil peale lehma poegimist ning see sisaldab antikehi, mis toimivad tõvestavate mikroobide vastu ning rohkelt toitaineid, mis aitavad kaasa immuunsüsteemi tugevdamisele. Veel enne antibiootikumide avastamist kasutati ternespiima mitmesuguste haiguste raviks ja ennetamiseks. Nakkusperioodil annab see organismile olulise ning vajaliku toe.

 

Lüsiin on asendamatu aminohape, mida keha ise toota ei suuda. See kontrollib veres rasvasisaldust, on oluline karnitiini, kollageeni, antikehade, hormoonide ja ensüümide tootmises ning tagab kaltsiumi imendumise. Uuringud näitavad, et lüsiin aitab piirata viiruslikku replikatsiooni, mistõttu võib see olla abiks ka herpese ravis.

 

Sidrunmeliss toimib antioksüdandina, olles ka ideaalne tüütute külmavillide ennetamiseks. Sel on viirusevastased omadused. Ajaloos on sidrunmelissi peetud ka looduslikuks antidepressandiks.

 

Greibiseemnete ekstrakt parandab mikrotsirkulatsiooni ja kaitseb keha oksüdatiivse stressi eest. Greibi seemnetes leidub tugevatoimelisi antimikroobseid aineid, mis oma efektiivsuselt on võrreldavad isegi antibiootikumidega. Lisaks soodustab see C-vitamiini omandamist ning tugevdab veresoonkonda.

 

C-vitamiin on võimas vitamiin, mis aitab muuhulgas ära hoida viirushaiguseid ja külmetust. Seda on vaja ka sidekoe arenguks ja haavade paranemiseks. Viiruste perioodil ning haigena suureneb C- vitamiini vajadus organismis.

 

Tsingi imepärastest omadustest rääkisime täpsemalt siin.

 

B-vitamiinid mängivad äärmiselt olulist rolli inimese närvisüsteemis, ainevahetuses ja immuunsüsteemis. Igal B-vitamiinil on täita oma oluline roll. Kuna inimkeha ei talleta neid vitamiine, vajab ta neid igapäevaselt.

 

Oprin Forte kohta saab täpsemalt uurida ja tellida siit! 

 

Sinos Forte 12+ on tsinki ja D-vitamiini sisaldav toidulisand, mis on mõeldud just nõrgenenud immuunsüsteemi toetama. Lisaks eelpool mainitule sisaldab see veel ingverijuure, raudürdi, üheksavägise õie, nurmenukujuure ja musta leedri õite ekstrakte.

 

D-vitamiin on meie kliimas hädavajalik ning sel on äärmiselt oluline roll viirushaigustest hoidumisel ning on vajalik immuunsüsteemi toimimiseks. Tasub veel lisaks teada, et vanusega väheneb naha võime toota D-vitamiini ning tumedama nahaga inimestel on väiksem võime seda sünteesida.

 

Ingver on taas üks looduslik antibiootikum, mis soojendab keha, võtab ära valu ning tugevdab ja tervendab hingamiselundeid. Ingver aitab tugevdada immuunsüsteemi ja vereringet ning seda kasutatakse juba ammustest aegadest külmetushaiguste ja gripi ennetamiseks.

 

Raudürt mõjub rahustavalt kurgule ja häältepaeltele. Lisaks usutakse, et see aitab leevendada depressiooni ja kurnatust ning ülepinget. Raudürdil on ka palavikku alandav toime.

 

Üheksavägine on üheksa väega taim. Aidates turgutada immuunsüsteemi, on tugeva põletikuvastase ja valuvaigistava toimega, lisaks hea köhaleevendaja ja rögalahtistaja. Üheksavägisel on ka rahustav ja masendust leevendav toime.
Nurmenukk on verdpuhastava toimega taim, mis eemaldab organimist mürk- ja jääkaineid. Nurmenukk aitab puhastada hingamisteid, tugevdada immuunussüsteemi ning on lisaks rahustava toimega ja tagab hea une.

 

Musta leedri õied on heaks toeks immuunsüsteemi normaalseks talitluseks ning hingamisteede tervise tagamiseks, toimides ka suurepäraselt külmetusvastases ravis. Peale selle on õietel põletikuvastane toime. Mustas leedris on palju C-vitamiini ja antioksüdante.

 

Sinos Forte 12+ kohta saab täpsemalt uurida ja tellida siit! 

Uuri ka meie teiste toodete kohta e-poest

 

Kõik küsimused on ikka oodatud – krista@surgitech.ee