+372 646 0660 (E - R 9:00-17:00)

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Haavahoolduse uus tase

22.01.2021
Haavahoolduse uus tase

Meie tooteperekonda on lisandunud kaks uut toodet - Octenilin haavaloputuslahus ja Octenilin haagaveel. Need tooted on loodud haavade optimaalseks parandamiseks ning kaitseks.

Octenilin® haavaloputuslahus

Sobib erinevat tüüpi haavade puhastamiseks. Octenilin haavaloputuslahusega saab puhastada kroonilisi haavasid, kinnijäänud haavasidemeid lahti leotada, igapäevaselt puhastada juba paranevaid haavasid jne. Tänu madalale pindpinevusele on Octenilin® haavaloputuslahusel suurepärased niisutavad omadused ja seega ka head puhastavad omadused koepindade, isegi raskesti ligipääsetavate haavapindade puhastamisel, nagu näiteks nahalõhed ja haavataskud.

Octenilin haavaloputuslahus sobib ideaalselt professionaalseks kasutamiseks, kuid võiks olla olemas igas majapidamises. Uuringud on näidanud, et sel tootel on hea puhastusvõime biofilmis olevate mikroorganismide suhtes. Võrreldes teiste haavaloputuslahustega on Octenilin®  märkimisväärselt paremate puhastusomadustega, mistõttu paranevad erinevad haavad kiiremini ja paremini.

Plussid:

 • kiire ja tõhus haavapuhastus
 • niisutab haavu ja loob ideaalse keskkonna haavade paranemiseks
 • hoiab sidemete ja haava niiskust
 • väga laia kasutusalaga
 • valutu 
 • eriti hästi talutav
 • sobib ka pikaajaliseks kasutamiseks 

Kasutamine

Octenilin haavaloputuslahus sobib nii haavade kiireks ja efektiivseks puhastamiseks ja dekontaminatsiooniks, haavakooriku eemaldamiseks, kui ka õrnaks haavade niisutamiseks, haavasidemete ja –patjade niisutamiseks/eemaldamiseks, igakordselt haavasidumisvahendite vahetamisel jne. Toodet võib soojendada enne kasutamist kehatemperatuurini. Loputamine ei ole üldiselt enam vajalik ning vajadusel saab haava hooldada edasi Octenilin® haavageeliga.

Toote leiad siit!

Octenilin® haavageel

Haavageel on imeline abivahend haavade paranemisel. Octenilin® haavageel kaitseb haavu efektiivselt nakkuste eest. Uuringud näitavad ka seda, et haavageel ühildub suurepäraselt kudedega ning see põhjustab vähem valu ja ebamugavusi haava paranemise perioodil.

Octenilin® haavageel sobib kasutamiseks krooniliste nahahaavade niisutamiseks ja puhastamiseks, loomuliku haava paranemisprotsessi soodustamiseks, põletushaavade hoolduseks ja ka haavasidemete ja –patjade niisutamiseks.

Plussid:

 • valutu
 • hästi talutav
 • ei ole ärritav ega ülitundlikkust tekitav
 • ei ole tsütotoksiline
 • ei takista epiteel- ega granulatsioonikoe teket
 • hästi talutav isegi krooniliste haavade puhul

Kasutamine

Toode on mõeldud ainult välispidiseks kasutamiseks ja see sobib korduvaks ja pikaajaliseks kasutamiseks (pikaajaline kasutamine peaks toimuma arstliku järelvalve all).

Enne haavageeli kasutamist niisutage ja puhastage haav võimalikult puhtaks ning seejärel katke haav täielikult haavageeliga (1-5 mm kiht). Haavageeli võib kanda ka otse mähistele, marlidele, kompressidele ja muudele materjalidele. Haavaside tuleks valida selline, et see sobiks haava paranemise faasiga. Octenilin® haavageeli võib jätta haavale kuni järgmise sideme vahetamiseni. Sideme vahetamise sagedus sõltub haava olemusest.  Ka Octenilin® haavageeli võib soojendada kehatemperatuurini vahetult enne kasutamist.

Toote leiad siit!

Püsige terved,

AS Surgitech