+372 646 0660 (E - R 9:00-17:00)

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Need mitmekülgsed kummikindad

26.03.2019
Need mitmekülgsed kummikindad

Kummikinnastega meenuvad reeglina esimesena meditsiinitöötajad ja -asutused ning võib-olla veel mõned kohad, kuid tegelikult on nende kasutusala äärmiselt lai. Siinkohal toome välja mõned näited, kellel, kus ning miks võib kummikinnastest kasu olla. 

Meditsiinipersonal – kummikinnaste kasutamine on mitmel põhjusel selles valdkonnas äärmiselt vajalik ning siin ilmselt suurt üllatust ei ole.

Laborite töötajad – kinnaste kasutamine on suuresti samadel põhjustel vajalik, miks meditsiinipersonalile, eriti kui puututakse kokku vere või muu nakkusohtliku allikaga.

Automehaanikud – ühekordsed kindad (eriti nitriilkindad) on vastupidavad kütusele, õlidele ja lahustitele, millega kokkupuutudes võiks nahk kahjustada saada või allergia tekkida.

Koristajad – koristades, eriti avalikke kohti, kasutatakse palju kangeid kemikaale, millega kokkupuude kahjustab nahka. Lisaks aitavad kindad kaitsta võimalike ohtude ja bakterite eest.

Tätoveerijad ja kuntsnikud – ühekordsed kindad on paljude tätoveerijate lemmikud, kaitstes võimaliku ohtliku vere eest, samas olles piisavalt mugavad ja loomulikud. Kunstnikud puutuvad tihti kokku värvidega, mida oleks nahalt äärmiselt raske maha saada.

Aednikud – valdkond, kus puututakse kokku väetistega, mis võivad nahale ohtlikud olla. Samas aitavad kindad kaitsa mullas leiduvate võimalike ohtlike esemete/ainete eest. Lisaks aitab kinnaste kandmine hoida käte ja eriti küünealuste välimust kenana.

Toidukäitlejad - selles valdkonnas on kinnaste kandmine paljudel juhtudel kohustuslik. Kuid kummikindad on söögitegemisel omal kohal ka igas koduses majapidamises. 

Eelpool mainitule lisaks on kummikinnaste kasutusvaldkond äärmiselt lai tegelikult just kodudes. Kummikindaid võiks kasutada oma naha hoidmiseks nõude-, riiete-, põrandate, ahjude- jm pesemisel, WC-puhastamisel, lemmikloomade järel koristades jne. Kummikinnaste kasutamine kodudes aitab kaitsta nahka ennekõige liigse kuivamise eest. 

Veel nippe kummikinnaste kasutamiseks:

  • purkide avamine – kummikindad annavad palju parema ja tugevama haarde, mistõttu on mugav näiteks purke avada;
  • lemmiklooma karvade korjamine – tõmmates niiske kummikindaga üle karvase pinna, jäävad karvad kergesti kinnaste külge;
  • toidutegemine - on mitmeid toite, mis jätavad käed kas ebameeldivalt lõhnama, muudavad naha tooni või on lihtsalt ebamugavad palja käsi teha (taigna segamine);
  • käsitööd – näiteks on nõela surumine läbi paksu materjali kummikinnastega märksa valutum;
  • teravate esemetega kokkupuutumine – prügi sorteerimine või klaasikildude korjamine on kummikinnastega ohutum;
  • käte soojas hoidmine – kui panna kummikindad tavaliste kinnaste alla, on kätel soojem, sest kumm on hea isolaator, lisaks jäävad nii käed lumepalle tehes kuivaks. 

Kasutatud kummikindaid ei pea kohe ära viskama, vaid neist saab teha pikki elastseid ribasid/nööre. Samuti saab neist välja lõigata ümaraid libisemist takistavaid matte näiteks vaaside, klaaside või pudelite alla. 

Kui leidsid eelpool mainitust midagi endale, siis sobilikud kummikindad leiad siit.

 

Kõike kaunist soovides,

AS Surgitechi meeskond