+372 646 0660 (E - R 9:00-17:00)

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Nõuanded sügisele vastu minekuks

01.10.2019
Nõuanded sügisele vastu minekuks


Lühemad ja pimedamad päevad on meie tervisele kindlasti väljakutse. Muutustega paremini hakkama saamiseks on võimalik endal nii mõndagi ära teha.

Hakka võtma D-vitamiini – suur osa meie D-vitamiinist tuleb päikesest ning kuna seda on sügisel palju vähem ja õues ollakse lühemat aega, võib seda organismis hakata väheks jääma. Piisav kogus D-vitamiini võib tõsta teie tuju ja tugevdada immuunsussüsteemi.

Võta aega iseendale – sügis ja talv on Maa viis anda märku, et aeg tuleks natukeseks maha võtta ja puhata. Jälgi rohkem oma keha ning märka, mida sa hetkel vajad, et enesetunne oleks hea. Loe häid raamatuid või alusta mõne põneva seriaali vaatamist.

Külasta arsti – olenevalt vanusest, kuid kord aastas võiks arstikülastus olla kõigil rutiin. Alustada võib näiteks hambaarstil käimisest, aga põhjalikum vereanalüüs ja üldise tervisliku seisundi hindamine on samuti pikema eluea ja parema tervise alustalad.

Turguta oma immuunsussüsteemi – puhta vee joomine piisavas koguses, käte pesemine, piisav uneaeg ning tervisliku toitainerikka toidu söömine aitavad organismil sügis-talviste väljakutsetega paremini hakkama saada. Valiku häid toidulisandeid selleks perioodiks leiad siit!

Valmistu kellakeeramiseks – on inimesi, kes tajuvad tunniajast päevakava muutust tugevamini. Kui sina oled üks neist, siis hakka 15 minuti kaupa juba nädal-kaks varem magama minema. Pimedam aeg tähendab reeglina niikuinii ka pikemaid uneaegasid.

Tee plaane pimedate kuude jaoks – tihti kipub tujub pimedatel ja külmadel kuudel langema, kui muuhulgas ka lihtsalt n-ö igavleda. Võta plaani mõne uue hobiga tegelemine, huviringi või rühmatrenni külastus või iganädalane lauamänguõhtu sõpradega. Püsi aktiivne.

Söö ja kogu hooajalisi toiduaineid – sügise üks suurimaid plusse on lai valik värskelt valminud juur- ja köögivilju. Tarbi palju peeti, kapsast, suvikõrvitsat, porgandeid jne. Võimalusel kogu neid talveks kui sul juhtub olema aiamaa, kust saab puhast kraami.

Riietu vastavalt ilmale – jahedamate ilmade saabudes ei taha tihti kuidagi sellega leppida ja soojemaid riideid välja võtta. Tegelikult on aga keha kaitsmine langeva temeratuuri puhul väga oluline. Kanna riideid kihtidena ning hoia jalad ja pea soojas, ega soe sallgi paha ei tee.

Ole enda suhtes leebe – pühade ajal võib kaal veidi tõusta, lühemad ja pimedamad päevad võivad tuju langetada ning gripihooajal võib mõni haigus külge hakata. Püüa jääda igas olukorras pigem positiivseks ning oma keha kuulavaks ja armastavaks.

Allikas - www.activeminds.org/blog

Kaunist sügist!
AS Surgitech meeskond