Surgitech

toode(t) - 0,00

Octenisan® md ninageel 6ml

 

8,28 €
Tootekood: SM70000690
Kaubamärk:
Laoseis: Laos

Octenisan® md ninageel on hüdrogeel, mida kasutatakse ninaõõne niisutamiseks ja dekontamineerimiseks läbi füüsikalise puhastamise ja nina epiteelkoe kahjustuste korral toetava vahendina haavaravis.

Koostisained: Puhastatud vesi, propüleenglükool, hüdroksüetüültselluloos, oktenidiinvesinikkloriid

Kasutusalad

Hüdrofiilsete omadustega octenisan® md ninageel niisutab tõhusalt ninaõõnt. Hüdrogeeli niisutav toime loob soodsa füsioloogilise keskkonna, mis takistab bakterite kinnitumist ninaõõnde. Lisaks aitab taastada füsioloogilist kaitsefunktsiooni ja aitab dekontamineerida multiresistentsetest patogeenidest. Tänu hüdrogeeli niisutavatele omadustele paranevad kiiremini ka nina epiteelkoe kahjustused. Paranemisprotsessiks peavad epiteelrakud saama paljuneda ja liikuda. Kõige parem selleks on niiske haava keskkond.

Annustamine ja manustamisviis

Kasutage octenisan® md ninageeli kuni 2 korda päevas, juhul kui ei ole ettenähtud teisiti. octenisan® md ninageel on ettenähtud kasutamiseks ainult ninaõõnes. Kanna geeli näiteks vatitikuga piisavas koguses nina eesossa, nii et pind oleks täielikult kaetud. Sulgege nina, vajutades nina külgedele ja masseerige pöidla ja nimetissõrmega. See aitab geelil ühtlaselt jaotuda. Vajadusel puhastage enne nina märja vatitikuga. Eemaldage üleliigne geel vatitupsuga. Veenduge, et jääks niiske kiht. Vältige otsest kontakti lahtise tuubiga, et ära hoida bakteritega saastumine.

Kasutuspiirangud

Mitte kasutada alla 1-aastastel lastel.

Vastunäidustused

octenisan® md ninageeli ei tohi kasutada juhul,kui on esinenud või kahtlustatakse allergiat mõne koostisaine suhtes (propüleenglükool, hüdroksüetüültselluloos, oktenidiinvesinikkloriid). Kahtluste korral konsulteerige oma arstiga.

Kõrvaltoimed

octenisan® md ninageeliga ei ole täheldatud kõrvaltoimeid.

Koostoimed

Ärge kasutage koos puhastusseepidega, salvidega, õlidega, ensüümidega või sarnaste toodetega. Ärge kasutage koos polüvidoonjodiidiga (PVP-jood), kuna see võib põhjustada värvi muutust ja vähendada PVP-joodi antiseptilist toimet.

Hoiatused ja ettevaatsuabinõud

Kui olete kasutanud octenisan® md ninageeli järjest kuni 2 nädalat, konsulteerige edasiseks jätkamiseks arstiga. Ärge kasutage octenisan® md ninageeli kõhredel, silmas ega kõrvas, et vältida võimalikke koekahjustusi.  Ärge pange liiga sügavale ninna! Ärge kasutage infusiooniks ega süstimiseks! Ärge neelake alla! Ärge kasutage, kui tuub on kahjustatud.

Säilitamistingimused ja säilimisaeg

Säilitage temperatuurivahemikus  -5 °C – 25 °C. Kaitske otsese päikesevalguse eest. Aegumiskuupäev on märgitud toote välispakendile ja etiketile. Pärast avamist säilib kuni 6 kuud. Kui geeli kasutatakse eesmärgil, et dekontamineerida multiresistentsetest patogeenidest, siis tuleb tuub ära visata tsükli lõpus. Sulgege tuub pärast igat kasutamist. Hoidke lastele kättesaamatus kohas.