+372 646 0660 (E - R 9:00-17:00)

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Octenilin® haavageel 20ml

Tootekood: SM121602
Kaubamärk:
Laoseis: Laos
8,42 €
Kogus:

Koorikuga kaetud, kontamineerunud ning krooniliste nahahaavade ja põletuste niisutamiseks ja puhastamiseks.

Kroonilised nahahaavad on peaaegu alati kaetud eksudaadiga, paksu fibriinkihiga, nekrootilise koe ja rakujääkidega. See on hea keskkond patogeenide kasvuks, mis võib loomulikku haava paranemist oluliselt edasi lükata. Seetõttu on vajalik haava hoolikas puhastamine ja niiske haavakeskkond.

Octenilin® haavageeli võib kasutada:

  • krooniliste nahahaavade niisutamiseks ja puhastamiseks
  • loomuliku haava paranemisprotsessi soodustamiseks
  • põletushaavade hoolduseks
  • haavasidemete ja –patjade niisutamiseks

Octenilin® haavageel on kasutamisel valutu ja hästi talutav.

Kasutamiseks nahahaavadel ainult välispidiselt. Octenilin® haavageel sobib korduvaks ja pikaajaliseks kasutamiseks. Octenilin® haavageeli pikaajaline kasutamine peaks toimuma arstliku järelvalve all.

Enne kui jätkate haavahooldust Octenilin® haavageeliga, niisutage ja puhastage haav võimalikult puhtakshaavakoorikust ja nekroossest koest.

Katke haav täielikult Octenilin® haavageeliga (1-5 mm kiht). Haava katmiseks või täitmiseks võib octenilin® haavageeli kanda mähistele, marlidele, kompressidele ja muudele absorbeerivatele materjalidele või haava täitematerjalidele.

Haavapinna niisutamine võimaldab haavasidumisvahendit kergemini eemaldada.

Octenilin® haavageeli võib jätta haavale kuni järgmise sideme vahetamiseni. Sideme vahetamise sagedus sõltub haava olemusest ja eksudaadi kogusest ning seda tuleks kohandada vastavalt haava hetke olukorrale, kuid seda tuleks teha vähemalt iga 3 päeva tagant. Kui kasutatakse parafiinsidet, tuleb sidet vahetada ja haava puhastada iga päev. Haavaside tuleks valida selline, et see sobiks haava paranemise faasiga. Sekundaarne side tuleks valida piisava suurusega, et oleks tagatud, et geel ei kuivaks ja samas, et haav ja haava ümbritsev nahk ei liguneks.

Koorikuga kaetud, kontamineerunud ja krooniliste nahahaavade ja -põletuste niisutamiseks ja puhastamiseks.

Krooniliste haavadega patsiendid on sageli temperatuuritundlikud. octenilin® haavageeli võib soojendada kehatemperatuurini vahetult enne kasutamist.

Koe taluvus ja biosobivus: Ei ole ärritav ega ülitundlikkust tekitav, kasutamisel valutu, ei ole tsütotoksiline, ei takista epiteel- ega granulatsioonikoe teket. Aastatepikkune kliiniline kogemus ja kliinilised uuringud on näidanud octenisepti® (oktenidiini) kasutamise head talutavust isegi krooniliste haavadega patsientidel.

Koostis: Puhastatud vesi, propüleenglükool, hüdroksüetüültselluloos, oktenidiindivesinikkloriid.