+372 646 0660 (E - R 9:00-17:00)

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

SARS-CoV-2 Rapid Antigen Test N25 (uus RD09327592043)

Tootekood: RD09327592190
Kaubamärk:
180,00 €

COVID-19 antigeeni ninaneelu kiirtestid 

SARS‑CoV‑2 Rapid Antigen Test on kiire kromatograafiline immuunanalüüs inimese ninaneelus olevate SARS‑CoV‑2 spetsiifiliste antigeenide kvalitatiivseks tuvastamiseks aktiivsel viirusperioodil. Covid19 antigeeni kiirtest (rahvasuus tuntud ka kui koroona kiirtest) on mõeldud SARS‑CoV‑2 viiruse antigeeni tuvastamiseks COVID‑19 kahtlusega isikutel.

SD Biosensor COVID-19 Ag Test SD Biosensor/ F.Hoffmann-La Roche tundlikkus 87% ja spetsiiflisus 100% (verifitseerimine läbi viidud Põhja-Eesti Regionaalhaiglas 4.-19.11.2020). SARS-CoV-2 Rapid Antigen Test testi tundlikkus on tootja poolt testitud 96.52 % ja spetsiifilisus 99.68 %.

SARS-Cov-2 antigeeni kiirtesti info

 • Tulemus 15 minutiga
 • Tundlikkus (96,52%)
 • Spetsiifilisus (99,68%)
 • Patsiendi testimine ninaneelu materjalist
 • Analüüsimiseks pole vaja lisaseadmeid
 • Testide säilitamine 2‑30 °C
 • Testikarbis 25 testi ja kõik vajalik testi tegemiseks

Antigeeni kiirtest – protseduur on kiire ja lihtne

 1. Soovitavalt enne proovi võtmist hästi kergelt nuusata, et võimalikud viiruseosakesed liiguksid ninas veidi ette poole ning, et nina oleks  võimalikult puhas. Testi proovivõtutampoon sisestatakse nina kaudu ning proov tuleks ideaalis võtta ninaneelust. Jälgida tuleks patsiendiohtust ning, kui ninaneeluproovi võtmine on võimatu siis võtta proov nasaalselt ninasõõrmetest eestpoolt (1-2cm). Proovivõtupulka tuleks natuke keerutada. Proovi võtmine on testimise kõige olulisem osa ning tuleks teha ettevaatlikkusega.  

 2. Seejärel tuleks proovitampoon ettevalmistatud buffer lahusega topsi panna ning pulka keerutada 5-10x proovivõtutampooni tuubis.

 3. Tampoon tuleb tuubist välja võtta nii, et tuubi seinad on tugevalt kokku vajutatud- nii jääb võimalikult vähe vedelikku ja materjali proovivõtupulga peale.

 4. Tuubile tuleb peale panna kork ning seejärel tilgutada 3 tilka kassetil olevale testimise alale. Avatud testikassett tuleks kasutad 15 minuti jooksul.

 5. Proovitulemus ilmub 15 minutiga. Kontrollitriip C peab ilmuma iga testi tegemise juures ning tähistab korrektset negatiivset vastust. Kui testimisalale tekib ka testi triip T on tegemist positiivse vastusega. Proovi tulemust tohib lugeda alates 15minutist kuni 30 minutini alates proovi pealekandmisest. 

Testi tulemus näitab aktiivset viiruse hulka testimise ajahetkel, mis võib aja möödudes ka muutuda. Negatiivne tulemus ei tähenda, et viirusega kokkupuudet ei ole olnud ning kordustestimine võib osutuda vajalikuks, eriti kui tekivad hiljem ka sümptomid.

Antigeeni test on kõige täpsem kuni 5 päeva peale sümptomite tekkimist või kuni 7 päeva kokkupuutest.

Seadme ja pakendi sisu
Kaasasolevad materjalid:
▪ Analüüsiseade (ühe kaupa pakitud desikandiga fooliumtaskusse)
▪ Ekstraktsioonipuhvri katsuti
▪ Korkotsik
▪ Steriilsed vatipulgad
▪ Kile (saab kinnitada analüüsiseadmele, kui analüüsi tehakse õues)
▪ Kasutusjuhised

NB! Enne testide tegemist lugeda kasutusjuhendit!

*Ainult professionaalseks kasutamiseks